Чарівна та загадкова Венеція у лютому святкує відомий Венеціанський карнавал. Цьогоріч ми неодноразово матимемо нагоду відвідати це чарівне містечко у наших паломництвах.Венеціанський карнавал

Карнавал у Венеції – це щорічний фестиваль, який починається приблизно за два тижні до Попільної середи і закінчується на Масляну (Жирний вівторок або Grasso), за день до Попільної середи, будучи фестивалем перед постом, означає carne vale (іт. «прощавай, м’ясо») і святкується по всій Італії.

venice karn

Перший Венеціанський карнавал датується 1094 роком. Тоді він складався з більш ніж двох місяців гулянь. Каонавал у Венеції неможливо уявити без карнавальних масок. Перша документальна згадка про маски у Венеції датується 13 століттям. Вони набули популярності у 14-15 століттях коли Венеціанці почали одягати маски на святкуванні карнавалу. На той час ця традиція вже була популярною в інших італійських містах. Ховаючи лиця під масками в часі карнавалу, венціанці могли на деякий час забути про класові нерівності і одинаково насолоджуватись святом. Маски також дозволяли чужинцям долучатись до святкувань.

Venice-carnival

Найпопулярнішими були маски комедії дель арте, імпровізованого народного театру доби відродження. Той, хто одягав костюм і маску когось з героїв комедії дель арте, мав поводитись як цей герой. Наприклад, якщо хтось одягався як римлянин, то мав говорити на латині.

venize-karnaval

Ця традиція не занепала в 18 столітті після падіння Венеціанської Республіки. Вона була відроджена 1979 року з великим успіхом і в даний час є великий приводом, щоб надіти маску і костюм, прийняти участь у параді містом, насолодитися живою музикою на головних площах міста, заходах, організованих Радою з туризму, а загалом це є прекрасним фестивалем під відкритим небом, де кожен може приєднатися.