1 день: Виїзд зі Львова близько 17-00. Нічний переїзд до Вільнюса.

2 день: Приїзд до Вільнюса приблизно о 8-00 ранку.

wilno

Вільнюс у це красиве місто сестра Фаустина прибула у лютому 1929 року на 4 місяці, щоб замінити сестру на кухні, а потім у травні 1933 року була направлена на роботу в саду. Це друге перебування сестри тривало майже три роки і було надзвичайно важливим для Апостола Божого Милосердя не тільки через її духовне життя, а й через місії. Саме тут вона зустріла допомогу, обіцяну Богом, в особі сповідника бл. отця Михайла Сопочко, і тут отримала від Ісуса важливі завдання: Початок руху Божого Милосердя, Коронка до Божого Милосердя.

cropped-okładka1

Сестра Фаустина отримала чіткі інструкції щодо образу Ісуса Милосердного.  Це місто є місцем першого створення образу Ісуса Милосердного – а саме Санктуарій Божої Матері Милосердя в Остра Брамі. У березні 1936 року, сестра Фаустина назавжди покинула Вільнюс. Ми побачимо Церкву Святого Духа – там перебував образ, та Церкву Святої Трійці – осередок Божого Милосердя.

Вільнюс-ЧСВВ

Екскурсія. Літургія. Вільний час. Переїзд на нічліг та вечерю в транзитний готель.

3 день:

Сніданок. Переїзд до Варшави. Служба Божа, екскурсія, вільний час, переїзд на вечерю та нічліг у готель.

Panorama_Warszawy

Варшава. У цьому місті можна навіть розмітити шлях Місіонерки Божого Милосердя, оскільки з її перебуванням в столиці пов’язані не тільки монастир Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя  і колишня каплиця сестер (нині – прихід Божого Милосердя і св. Фаустини), але й інші місця. У загальному і цілому, першим місцем у Варшаві, куди ступила нога Святої, був старий вокзал – Варшава-Головна, сьогодні Музей Залізниці. У ньому зберігаються, зокрема, старі розклади, і все вказує на те, що Хеленка Ковальська приїхала до Варшави в 1924 році поїздом, який згідно розкладом прибував на вокзал Варшава-Головна в 17:35.

parafia_warsava

Здається, це підтверджує запис у «Щоденнику»: Коли я вийшла з поїзда і побачила, як кожна людина йде по своїх справах, мною оволодів страх – що робити? Куди йти, не маючи жодного знайомого? І я звернулася до Божої Матері: «Марія, веди мене, направляй мене». І в ту ж мить в душі моїй почула слова, які говорили мені, щоб я їхала за місто в якесь селище, де знайду безпечний нічліг. Так я і поступила – все виявилося, як і говорила Божа Матір. (Щод. 11). Мабуть, вже наступав вечір, якщо Матір Божа направила її в село для безпечного нічлігу.

4 день:

Сніданок.  Переїзд  до Плоцьку.

plock-03

Слідуючи по стопах Сестри Фаустини, ми відвідаємо Плоцьк, місто  де почалася її велика пророча місії. Вона прийшла до монастиря Сестер Богоматері Милосердя в Старому ринку 14/18 в травні-червні 1930 року. Працювала спочатку в булочній, потім в пекарні.

plock-02

У флігелі цього монастиря на Старому Ринку і сталося подія, що має історичне значення для культу Божого Милосердя, а саме – перше явище Ісуса Милосердного, що послужило початком місії св.Сестри Фаустини. У Плоцьку в монастирі Сестра Фаустина почула повеління Ісуса про встановлення свята Милосердя в першу неділю після Великодня. З її біографії  в «Щоденнику» ми знаємо, як багато зусиль і страждань їй довелося пережити, щоб сумлінно дотримуватися цих та інших велінь Ісуса. Тут, однак, в цьому монастирі вона почала «Світлий шлях», на якому Ісус поступово передавав  їй пророчі місії, щоб нагадати світові про істинність Його милосердної любові до кожної людини.

sanctuariy s.faustyny

Далі ми переїдемо в Свініци Варські. Перша згадка про це містечко датується 1301 роком. Тут знаходиться старовинний перший дерев’яний храм Святого Миколая. У цьому храмі у вівтарі є релікварій св. Сестри Фаустини і купіль, в якій вона була хрещена.

sanctuarij

На кордоні Великої Польщі і Мазовша, недалеко від Лельчиці, що належить приходу Свиниця Варцкіе, знаходиться село Глоговец. Тут Маріанна і Станіслав Ковальські купили кілька акрів землі у сім’ї Олейничак і в 1900 році побудували з місцевого Рожнятівського каменю скромний одноповерховий будинок з господарськими прибудовами. У будинку всього і було, що одна житлова кімната, сіни та кухня, яка взимку служила батькові сімейства ще й столярною майстернею. У цьому маленькому, тісному, але власному будинку у сімейної пари народилося десятеро дітей, і серед них – пророчиця нашого часу, що несла світу послання Милосердя.

sanktuarium_swinice_dom_rodzinny

Виїзд до Ченстохови. Вечеря, нічліг.

5 день:

Сніданок . Ченстохова. Лагевніки. Служба Божа. Краків. Екскурсія. Виїзд до Львова.

Chenstohova

Ченстохова, Залізничний вокзал, монастир Конгрегації по вул. св.Барбари, 9/11, і Ясна Гора – це місця в Ченстохові, яких колись торкнулися стопи св.Сестри Фаустини. Вперше вона сюди приїхала після вічних обітів, по дорозі з Кракова до Вільнюса. Це було в кінці травня 1933 року.

chestohova

“Я отримала дозвіл заїхати в Ченстохову, – записала вона у «Щоденнику». – Уперше побачила Божу Матір, коли пішла вранці в 5:00 на відкриття образу. Я молилася без перерви до одинадцятої години, а мені здавалося, що я щойно прийшла. Тамтешня мати настоятелька прислала за мною сестру, щоб я прийшла на сніданок, і боялася, що я спізнюся на поїзд. Багато чого мені сказала Матір Божа. Я довірила Їй свої вічні обіти і відчула, що я для Неї – дитя, а Вона для мене – Мати. Вона ні в чому мені не відмовила, про що я Її просила” (Щод. 260).

lagewniki

Лагевніки – Шлях св.Сестри Фаустини в Кракові починається в монастирі Сестер Божої Матері Милосердя в Лагєвниках, де вона жила протягом п’яти років і де покояться її мощі. Сьогодні це місце, що включає в себе і нові сакральні об’єкти, загалом іменується Санктуарієм Божого Милосердя. Сьогодні сестри Конгрегації Божої Матері Милосердя, визнали Сестру Фаустину своєю духовною співзасновницею, проголошують послання Милосердя не тільки свідченням свого життя,  а і милосердям по відношенню до тих,  хто потребує морального оновлення.

1280px-Sanktuarium_Miłosierdzia_Bożego_w_Krakowie-Łagiewnikach12

Краків – після візиту у видавництво Цебульского Сестра Фаустина з настоятелькою пішли до церкви Успіння Діви Марії («Маріацький костел»). Безумовно, вони проходили через Головний Ринок – одну з найбільших міських площ у Європі. У «Щоденнику» Сестра Фаустина так описує своє перебування і духовні переживання в цьому храмі:  “Виконавши цю справу, ми пішли до церкви Пресвятої Діви Марії і взяли участь у Святій Месі, під час якої Господь дав мені зрозуміти, як багато душ через цю справу знайдуть порятунок. Потім я вступила у внутрішню розмову з Господом, завдяки тому, що Він побажав надати мені таку милість, що я можу бачити як розповсюджується шанування Його невичерпного милосердя. Я занурилася в глибоку подячну молитву. О, як велика щедрість Божа! Нехай буде благословенний Господь,  який вірний своїм обіцянкам” (Щод. 1300).

Mary-Basilica-Krakow

Пізній виїзд до Львова.

Додаткова інформація:

У вартість поїздки входить: 3 нічліги у готелях, 3 сніданки, переїзд автобусом єврокласу, супровід духівника та керівника групи, медичне страхування.

У вартість поїздки не входить: відкриття шенгенської візи – 35 євро (окрім дітей, студентів до 21 року та пенсіонерів) та послуги візового центру – 20 євро; в разі відкриття біометричної візи ОБОВ’ЯЗКОВА ОСОБИСТА ПРИСУТНІСТЬ ОСОБИ В КОНСУЛЯТІ; можливе поселення в одномісному номері за додаткову оплату, витрати на міський транспорт та екскурсії.