До Крехова на Хресну дорогу

1 деньДо Крехова на Хресну дорогу
Крехів, Жовква
17.03.2018 р.  —  17.03.2018 р.
120 грн

Крехівський монастир св.Миколая – відомий в історії релігійний та культурний центр, що перетворився за останні роки в значний осередок релігійного та пізнавального туризму. Монастир розташований за 12 км від м. Жовкви і за 3 км від с.Крехова, серед вкритих буково-сосновими лісами пагорбів Розточчя, в підніжжі гори Побійної. Він являє собою комплекс, до якого входять церква св.Миколая, дзвіниця, корпуси келій, господарські будівлі та давні оборонні мури з вежами. Не могли і ми оминути це місце. Запрошуємо і Вас разом з нами відвідати це святе місце.

ПРОГРАМА ПАЛОМНИЦТВА

Ранковий виїзд зі Львова.

Прибуття у Крехів. У першій половині нашого паломництва дізнаємось історію винекнення монастиря, та про перших його жителів.

Розповідь про монастир. Божественна Літургія.

Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври Йоіль та Сильвестр. Вони ще у 1613 р. поселились у вирубаній у скалі печері за 12 км від м. Жовкви. З часом ченців стало більше, і вони збудували неподалік від печери церкву св. Петра і Павла, а пізніше церкву Переображення і Троїцьку церкву. Тут же було зведено дзвіницю та келії монахів. Монастир був оточений великими фортечними мурами, які замикали чотири високі вежі.

Крехівський монастир став греко-католицьким. З цього часу ще більше посилюється його релігійне значення. Монастир славився своїми Чудотворними іконами, яких у Крехові було три: дві ікони Богородиці (одна з Верхрата) та ікона святого Миколая Великого. Була і монастирська бібліотека, що налічувала більше 400 книг, з великим архівом. Проте з часом монастир зазнав багато бід. Його грабували і поляки, і австрійці, і більшовики. У 1949 р. він був закритий, а в його спорудах розмістили дитячий будинок, згодом школу-інтернат для розумово-відсталих дітей.

Похід до джерела та печер.

Невисока скеля з видовбаними печерами — це все, що залишилося від первісного монастиря, який діяв всього лиш років з двадцять на межі XVI-XVIIстт.

Печерна церква. Знаходиться у лівій частині на суттєвій висоті, до неї ведуть досить стрімкі металеві сходи. Поруч на прямовисній стіні прикріплено таблицю з коротким описом локації. Всередині приміщення тісне та маленьке, оскільки деяка його частка давним-давно завалилась. Зате тут збереглися сліди храмової обстановки, витесаної ченцями у камені — престолу і столу для проскомидії (приготування Причастя з хліба та вина). А про святість місця тепер нагадують кілька сучасних ікон з лампадками, встановлені у древніх нішах.

Житлова печера. Знаходиться у правій частині, туди можна зайти крізь низький дверний отвір. Приміщення схоже на протяжний коридор, який піднімається вгору у товщі каменя, тому зараз для зручності подекуди лежать драбини. Тут селилися перші монахи, і зі збільшенням келій печера поступово продовжувалась углиб. Вона завершується ще одним отвором, звідки можна вийти дещо вище у розщелину і глянути на скелі згори.

У лісі, за Крехівським монастирем, є святе джерело, туди йдуть паломники та гості за чистою водою. Там же, на горі, збереглася перша печерна церква і келії. Там тихо і спокійно, можна помолитися в стародавній печерній церкві про сокровенне.

Вільний час. Обід в монастирі (факультативно).

Переїзд до Жовкви

За кількістю пам’яток Жовква мало не на першому місці серед малих міст Львівщини. Місто  збудоване за концепцією «ідеальних міст»  доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста — кожному архітектурному об’єктові відводилося певне розміщення відносно інших.

У другій половині XVII — на початку XVIIІ ст. у Жовкві (нині — райцентр Львівської області), менше ніж через століття після заснування міста, вже діяло дев’ять християнських святинь. Однією з них була церква Різдва Христового, яку в 1682 р. передав під управу отців василіан Львівський єпископ Йосиф (Шумлянський). До сьогодні у церкві знаходяться мощі святого мученика Партенія, які завдяки старанням о. Єроніма Стрілецького 1784 р. були перевезені з віденського монастиря Святої Клари.

Колись місто мало чотири брами — Львівську, Жидівську, Глинську та Звіринецьку. Перші дві наприкінці XVIII ст. розібрали за наказом австрійської влади.

Екскурсія містом.

Виїзд із Жовкви до Львова.

 

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом; супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить: обід у монастирі (факультативно) – 60 грн; екскурсія в Жовкві – 10 грн.