На Хресну Дорогу до Зарваниці

1 деньНа Хресну Дорогу до Зарваниці
Заздрість, Зарваниця
03.03.2018 р.  —  03.03.2018 р.
270 грн

Вперше паломницький центр “Рафаїл” запрошує в українське паломництво до Зарваниці та Заздрості – малої батьківщини патріарха Йосипа Сліпого. Ти паче, цей рік Українська Греко-Католицька Церква проголосила в його честь з нагоди 125-річчя від дня народження. “Людина, що провела 18 років в сталінських таборах і не зламалася, а навпаки додала Церкві сили на поселеннях і надії в катакомбах, може багато навчити” – сказав колись о. Борис Гудзяк. Сподіваємось, це паломництво допоможе нам і краще познайомитися з цією великою постаттю, і помолитися біля цілющих джерел Пречистої, що залишила свій слід у ЗАРВАНИЦІ…

ПРОГРАМА ПАЛОМНИЦТВА

Ранковий виїзд зі Львова.

Приїзд в с. Заздрість. Відвідини музейного комплексу Патріарха Йосипа Сліпого та родини Сліпих “Рідна хата”. Ознайомлення з великою постаттю патріарха Йосипа.

Переїзд до Зарваниці.

Марійський духовний центр Зарваниця так ніби приховався у низовині, а навколо нього, як неприступна стіна, – лісисті зелені пагорби. Собор, дзвіниця, монумент Богородиці, каплички й кювети і навколо – квіти. Навіть уявити важко, що ще на початку 90-х тут був суцільний луг… Село Зарваниця згадується у літописах від 1442 року.

Чому саме тут з’явилася свята обитель? За прадавніми переказами, один з монахів, котрий тікав зі спустошеного 1240 року татаро-монголами Києва, діставшись до цих місць, вирішив перепочити. Вночі у сні йому з’явилася сама Богородиця, а вранці неподалік джерела, яке тут б’є, він побачив ікону з Її зображенням. Монах у печері над річкою Стрипою зробив невеличку келію, де й помістив цей чудотворний образ. Саме місце назвав Зарваниця (тут його “зарвав” дивний сон)…

Божественна Літургія в парафіяльному храмі у Зарваниці.

Молитва перед чудотворними іконами.

Обід. Вільний час.

Екскурсія Марійським Центром.

Хресна дорога.

Свого часу слава Зарваниці дійшла до хворого Теребовлянського князя Василька, який послав слуг по чудотворну ікону. Проте ті повернулися з порожніми руками й переказали слова монахів: “Якщо князь хоче одужати, хай сам прийде до Пречистої Діви”. Його привезли сюди, і він зцілився. Пізніше збудував тут церкву. Місце, де вона стояла, називають “білим каменем”. 
А через триста років тут з’явилася інша чудотворна ікона – Розіп’ятого Спасителя, яку перенесли у збудовану дерев’яну церкву. Церква 1754 року згоріла, та образ Спасителя залишився неушкодженим! Він був коронований 1742 року, а 1867 року – образ Матері Божої із наданням їй відпустового значення. Відтоді тисячі прочан ідуть до Зарваниці з надією на ласку Божої Матері.

Вільний час.

Виїзд із Зарваниці.

Повернення до Львова.

 

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом (350 км), супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить: вхідний квиток в музей Йосипа Сліпого – 10 грн. Факультативний обід в Зарваниці 60 грн.