Сказати, що там гарно – нічого не сказати. Ля Салет – майже казка. Серце французьких Альп. Навіть не дивно, що тут об’явилася Діва Марія або як тоді її назвали очевидці – Прекрасна Пані…

Було тихе, м’яке, тепле вересневе надвечір’я 1846  року. Двоє дітей-підлітків, 11-річний Максимен і 15-річна Мелані, пасли свої стада на смарагдових полонинах французьких Альп. Раптом їхні очі примружились від ясного світла  красива Діва, одягнена як всі місцеві жінки, але в осяянні неземного сонця, сиділа на камені й гірко ридала… Над її головою були троянди та світло у формі діадеми, на плечах – важкий ланцюг. На шиї Прекрасної Пані був менший ланцюжок із розп’яттям, на одному боці якого був молот, на іншому – обценьки.

– Не бійтесь. Підійдіть до мене, діти мої..– голос, повен ніжності й тепла, притягував магнітом…

Діти спочатку не усвідомлювали, що говорили з Дівою Марією. Вона розповіла їм про страждання, людський непослух, майбутні біди та потребу щирої молитви. І найголовніше, попросила переказати її слова “всьому моєму народові” і зникла так само несподівано, як і з’явилась.

Звістка про цю неймовірну подію зі швидкістю світла розлетілась по всіх, часто посварених, околицях. Прості люди і поважні чиновники, слухаючи цю дивну розповідь, мимоволі заливалися слізьми. На місці з’яви люди почали отримувати зцілення й незабаром спеціально скликана католицька комісія визнала це об’явлення правдивим. Майже одразу після цього, 1851 року, на горі Ля Салет розпочалось будівництво базиліки Богоматері.

Відтоді посеред гір на висоті 1800 м виріс цілий комплекс – санктуарій Нотр-Дам де Ля Салет, паломницький дім, де живуть як паломники, так і волонтери, а також заснувалось монаше Згромадження Отців Місіонерів Салетинів.

Ватикан побачив великий зв’язок між об’явленнями в Люрді, Фатімі та Ля Салеті. Усюди Діва Марія просила людство про навернення та покаяння.

Міста ж її з’яв залишилися місцями неймовірної Божої благодаті, повними дивовижних свідоцтв зцілення, навернення або простого віднайдення миру.

Пошукайте його і ви.

Програми паломництв до Ля Салету можна побачити тут: https://rafail.com.ua/?place=155