Ви, напевно, не раз бачили таке фото, на якому багато-багато повітряних куль, а знизу – неймовірна кам’яниста місцевість. А чи знали Ви, що місцевість ця зветься Каппадокією і Рафаїл їде у паломництво туди? А ще, у IV ст. архієпископом Кесарії Каппадокійської був визначний церковний діяч, один із Отців Церкви та найшанованіших на Русі святих – Василій Великий. А перед Каппадокією відвідаємо і Стамбул – одне з найбільших і найцікавіших міст у світі, столиця трьох імперій: Римської, Візантійської та Османської. Саме це місто, що свого часу носило назву Константинополь або Царгород, – славнозвісна “колиска Візантії”.

Поїхали разом з нами розгадувати їхні таємниці!

1 день:

Виліт зі Львова о 17:20. Приліт до Стамбулу.

Переїзд міським транспортом у готель Antis****, який знаходиться в історичній частині Султанхамет. З вікон готелю видно Блакитну мечеть.

Час на приватну вечерю.

2 день:

Літургія. Сніданок. Екскурсія в історичній частині міста: Султанхамет – розташований в європейській частині міста. Район є історичним центром міста, найдавнішим акрополем і першим пагорбом Другого Риму. 

Та Собор Святої Софії — одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула. До слова, колись це був найбільший у світі християнський храм! (допоки не побудували базиліку св. Ап. Петра у Римі).

Також в це день ми відвідаємо: Палац Топкапі (тур. Topkapı) —  це великий комплекс різноманітних споруд та палаців.  Він являється головним палацом Османської імперії до середини XIX століття. Назва Топкапі в перекладі з турецької означає дослівно «гарматні ворота» (тур. top — гармата, kapı — ворота, двері). В палаці знаходиться один з найвідомішиш музеїв світу. Число експонатів, виставлених для загального огляду, досягає 65 000 одиниць –  це лише десята частина музею. Тут Ви зможете побачити неймовірні експонати: порцеляну селадон, коштовний посуд, ювелірні вироби, парадна зброя (булави, штандарти, шаблі) та інше. Прогулюючись територією, Ви знайдете місце з якого відкривається фантастичний вигляд на Босфор. 

Особливою пам’яткою на території цього палацу є Церква святої Ірини збудована на місці, де у латинян стояв храм Афродіти, церква святої Ірини (миролюбна, в перекладі з давньогрецької), теж одна з найдавніших пам’яток християнства, почала свою історію із 330 року. Значення храму підкреслює той факт, що у 381 році в його стінах відбувся другий Вселенський Собор.

Після насиченої програми, у Вас буде вільний час на приватну вечерю та прогулянку вечірнім містом.

3 день:

Літургія. Сніданок. Відвідини Храму св. Георгія Побідоносця, резиденції Вселенського Патріарха на Фанарі.

З 1601 Храм є резиденцією архієпископа Константинополя—Нового Риму, Вселенського патріарха Варфоломія I. Після падіння Константинополя (1453 р.) центром православного життя міста в XVI столітті став район Фанар, куди в кінці століття була перенесена резиденція Патріарха. Зараз у храмі перебувають мощі Григорія Богослова, Василія Великого та Івана Золотоустого.

Церква Святого Антонія Падевського – найбільший католицький храм у Стамбулі, розташований у європейській частині міста на знаменитій вулиці Істікляль. 

У 1932 році папа Пій XI звів церкву, що стала найбільшою католицькою церквою Стамбула. В цьому ж році в церкві святого Антонія перший раз проповідував Анджело Джузеппе Ронкаллі, майбутній Папа Римський Іоанн XXIII. На посаді папського нунція в Туреччині, він протягом 10 років відправляв тут служби. Про це нагадує статуя Іоанна XXIII, встановлена ​​перед фасадом храму.

В цей день ми також відвідаєм рибний ринок, Галатський міст, ринок спецій, прогулянка човником по Босфору.

Переїзд у готель. Вільний час на приватну вечерю. Нічліг.

4 день:

Літургія. Сніданок. Виселення з готелю о 10:00 (перенесення речей з своїх кімнат до кімнати багажу). Вільний час до 16:00, у котрий запрошуємо приватно відвідати могилу Роксолани, Галатську вежу (панорама міста), Гранд-Базар, Музей Каріє, він же — церква Хора, Принцеві острови, Археологічний музей, в якому знаходиться гріб Олександра Македонського, Палац Долмабахче, відпочити на морі та інше.

16:00 трансфер до аеропорту. Переліт до Каппадокії. Трансфер до готелю Mustafa****, прибуття о 23:00.

Нічліг.

5 день:

Літургія. Сніданок. Екскурсія в 10:00 у знаменитій долині Дервент та Пашаба (долина монахів)Наступною зупинкою буде місто Аванос, розміщене вздовж найдовшої ріки в Туреччині. Це старовинне місто було центром хетських  гончарних майстрів, і сьогодні та ж червоно-біла глина з навколишніх пагорбів використовується для створення знаменитої кераміки. Мистецтву більше 4 тис. років.

Далі відомий об’єкт Всесвітньої спадщини “ЮНЕСКО” – музей під відкритим небом Гереме. Печерні церкви, розписані картинами із Нового Завіту і вражаюча іконографія у фресках. Вхід у Темну церкву (Karanlık Kilise)- факультативно.

На закінчення, ми побачимо три величні скелі при вході у Юргюп.

Повернення у готель. Вечеря. Нічліг.

6 день:

Сніданок. Літургія. Факультативно: повітряна куля, орієнтовно о 5:00 (політ запланований рано вранці, щоб побачити схід сонця) – вартість 120-170 євро.

Поїздка в Учхісар – замок-фортеця в скелях. Екскурсія в Чавушин – старе грецьке селище з античною архітектурою. Також відвідаємо ущелину Іхларі. Каймакли – підземне місто. Скельні конюшні, винні погреби, каплиці. В цей день Ми також відвідаємо долину голубів. Оглядовий майданчик замка Ортаісар з надзвичайним видом.

Повернення в готель. Час на приватну вечерю. Вечеря. Нічліг.

7 день:

Сніданок. Переїзд в загадкову долину Соганлі.

Факультативний обід в ресторані в яблуневому саді (турецька кухня) – вартість уточнюється.

16:00 транфер в аеропорт. Переліт у Стамбул. Пересадка на літак Стамбул – Львів.

8 день:

Повернення до Львова о 01:55.

 

Вартість виїзду: 

585 євро + 200 грн. (можлива оплата в гривні по курсу*)

 * – вартість у гривні змінна у відповідності до курсу валюти на день оплати.

У вартість входить: авіапереліт Львів-Стамбул, Стамбул-Каппадокія, Каппадокія-Стамбул, Стамбул-Львів; нічліги, сніданки  та дві вечері у готелях; трансфери згідно програми; супровід духівника та керівника групи; медичне страхування.

У вартість не входить: вхідні квитки у собор св. Софії, палац Топкапі, базиліку Цистерна, музей Гереме, замок Учхисар, долину Соганлі, кораблик по Босфору, міський транспорт (1 день в Стамбулі) – разом 50 євро; туристичний збір у готелях (city-tax).

Цікава стаття про Каппадокію та Стамбул: Коли каміння оживає