Санктуарій Божого Милосердя у Лагевніках, що в околицях Кракова в Польщі, насьогодні є одним із найбільших паломницький центрів Європи.  Святіший Отець Іван Павло II проголосив це місце Світовим центром милосердя під час свого перебування в Польщі, в серпні 2002 року. Тут знаходиться відомий на весь світ Образ Милосердного Ісуса, а також мощі сестри Фаустини Ковальської – святої Католицької Церкви, яка передала світу одкровення про Боже Милосердя і поширювала цей культ. 

isus-myloserdnyj

Святиня знаходиться в  монастирському об’єкті Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя, який з’явився у 1891 році як подарунок князя О. Любомирського для дівчат та жінок, що потребують глибокого морального відродження.

У міжвоєнний період у цьому монастирі жила і померла  сестра Фаустина Ковальська (1905-1938), через яку Христос передав  Церкві та світові послання про Боже милосердя.

Поруч зі старим костелом, де похована свята сестра Фаустина, побудована нова базиліка. Сюди щодня їдуть сотні людей з різних країн світу помолитись перед образом Божого милосердя і вклонитись мощам Святої Фаустини Ковальської. В 2007 р. тут також було освячено українську каплицю Всіх святих українського народу.

lot-3

lagiewniki-new

Сестра Фаустина Ковальська

faustynaСестра Фаустина народилася 25 серпня 1905 року. Вона була третьою з десятьох дітей у сім’ї селян із Ґлоґовців – Мар’яни та Станіслава Ковальських. Під час Святого хрещення в парафіяльному костелі у Свіницях Варцьких дістала ім’я Олена. З дитинства любила молитися, була працьовита, слухняна і дуже вразлива до людських бід. У дев’ять років прийняла Перше Святе Причастя, яке глибоко переживала, свідома присутності Божественного Гостя у своїй душі. До школи ходила неповних три роки, а згодом покинула дім, щоб заробити на власне утримання і допомогти батькам.

У сім років вона відчула голос покликання, але намагалася його заглушити, бо батьки були проти вступу дочки у монастир. Але зрештою виїхала до Варшави, де  1 серпня 1925 року вступила до Конгрегації Сестер Матері Божої Милосердя. В монастирі під іменем с. Марії Фаустина прожила тринадцять років, виконуючи обов’язки кухарки, садівниці та воротарки в багатьох будівлях Конгрегації, найдовше у Кракові, Вільнюсі і Плоцьку.

Зовні нічого не видавало її надзвичайно багатого містичного життя. Вона сумлінно виконувала всю роботу, вірно дотримувалася чернечих принципів, була зосереджена, мовчазна і водночас сповнена доброзичливої і безкорисної любові. ЇЇ життя, на перший погляд дуже звичайне, монотонне і сіре, приховувало неймовірну глибину єднання з Богом. Роки її чернецтва були багаті на надзвичайні милості: одкровення, видіння, приховані знаки, участь у стражданні Господньому, дар біолокації, читання людських душ, пророцтва і рідкісний дар стати нареченою Господа. Виснажена хворобою і різними стражданнями, які вона терпіла як добровільну жертву за грішників, повністю дозрівши духовно і містично поєднавшись із Богом, Сестра Фаустина  померла у Кракові 5 жовтня 1938 року, маючи лише тридцять три роки.

Слава святості її життя росла разом із поширенням богослужіння до Божого Милосердя і завдяки численним милостям, випроханих за її заступництва. У 1965-67 роках у Кракові відбувся інформаційний процес про її життя і доброчесність, а в 1968 році в Римі розпочато процес беатифікації, який закінчився у грудні 1992 року.  18 квітня 1993 року на Площі Святого Петра у Римі Святий Отець Іван Павло ІІ здійснив акт беатифікації, a 30 квітня 2000 року – канонізації. Її мощі спочивають у святині Божого Милосердя в Кракові-Лаґєвниках.

Образ Ісуса Мидосердного

Ісус МилосерднийОбраз Ісуса Милосердного входить в число найвідоміших в історії Церкви і в сучасному світі зображень Христа розіп’ятого і воскреслого. Саме таким Господь Ісус 22 лютого 1931 року з’явився сестрі Фаустині.

“Увечері, перебуваючи в келії, я побачила Ісуса Христа, одягненого в біле. Одна Його рука була піднята для благословення, а інша торкалася одягу на грудях. Зі складки одягу на грудях виходили два широких промені: один – червоний, інший – блідий. (…) Трохи згодом Ісус мені сказав: Напиши образ, котрий ти бачиш, і зроби напис: «Ісусе, уповаю на Тебе». Я хочу, щоби цей образ спочатку був шанований у вашій каплиці, а потім – у всьому світі», – пізніше запише вона у своєму Щоденнику.

Перший образ Божого Милосердя з’явився на світ в майстерні вільнюського художника Євгена Казимирова, будучи написаний під керівництвом сестри Фаустини; це сталося у 1934 році. З тієї пори було написано чимало інших версій зображення Ісуса Милосердного, створених відповідно до видіння сестри Фаустини; їх можна побачити в храмах і каплицях по всьому світу. Особливе місце в цій іконографії і в усьому культі Милосердя Божого належить прославленому багатьма чудесами образу з монастирської каплиці Конгрегації Божої Матері Милосердя (санктуарій Милосердя Божого в Кракові-Лагевніках). Цей образ Христа оточений небувалим шануванням, а за його допомогою явлено безліч милостей, а його копії і репродукції можна зустріти на всіх континентах світу.

 образ Ісуса Милосердного

 

Культ Божого Милосердя

Свято Божого Милосердя відзначається другої Великодньої неділі, тобто наступної неділі після Пасхи за Григоріанським календарем.

Дуже динамічний розвиток  культу Божого Милосердя  відбувся після беатифікації Сестри Фаустини 18 квітня 1993 р.  i  її канонізації 30 квітня 2000 року, a також завдяки прощам Святого Отця Івана Павла ІІ до Лаґєвник (1997 i 2002 рр).

Це свято встановлене в Церкві не виходячи з традицій віри чи рішень єпископів. Такого свята побажав сам Господь Ісус, який виразно об’явив свою волю св.Сестрі Фаустині: «Бажаю, щоби перша неділя після Пасхи була святом Милосердя» (Щоденник, 299). Свята Фаустина Ковальська зробила все, що залежало від неї, – переказала цю волю Господа своїм сповідникам і молилася за сповнення волі Божої. Після її смерті поширенням побожності в дусі Милосердя та встановленням свята заопікувався о.Міхал Сопочко. Свято Милосердя було впроваджене спершу в Краківській архидієцезії; це зробив 1985 року кардинал Францішек Махарський. Потім деякі польські єпископи впровадили це свято до літургійних календарів своїх дієцезій. Для всієї Польщі день цього свята затвердив 1995 року Папа Йоан Павло ІІ, і нарешті 30 квітня  2000 року, в день канонізації святої сестри Фаустини, воно стало святом усієї Католицької Церкви.

Завдяки цьому було розбудовано святиню, зокрема, зведено новий костел – базиліку, яку 17 серпня 2002 року освятив Папа Іван Павло ІІ.  Там же Святіший Отець заповів увесь світ Божому Милосердю.

Сьогодні тисячі паломників прибувають до Лагєвнік до Санктуарію Божого милосердя, а особливо масовими урочистості є у Недлілю Божого Милосердя, під час яких площа перед санктуарієм наповнюється десятками тисяч прочан.

лагевніки, санктуарій Божого милосердя

лагевніки

 

Неділя Божого милосердя