Що шукати на вулицях Вроцлава?

Якщо ви поставите це запитання пересічному поляку, він вам скаже: “краснолюдків”, що в перекладі означає “гномів”. Однак не поспішайте думати, що маленькими фігурками казкових героїв обмежується вся краса міста. Вроцлав має чим здивувати кожного. Зрештою, переконаєтесь самі, взявши участь у наших паломництвах, що проходять через це диво-місто.

Вроцлав – одне з найбільших та найстаріших міст Польщі, розташоване в південно-західній частині країни, неподалік Чехії та Німеччини. Можливо тому, місто не дуже схоже на інші польські поселення – в архітектурі відбився слід чеської, німецької, австро-угорської історій.

Вся краса міста помережана рікою Одрою та її чотирма притоками, створюючи в місті безліч острівців, а між ними мостів і кладок. Якщо вірити вікіпедії, Вроцлав – це 5-те місто в Європі за кількістю мостів (його випереджують такі міста як Гамбург, Венеція, Амстердам та Санкт-Петербург). За певними підрахунками, до ІІ Світової війни їх було 303, на жаль, на сьогодні залишилось лише 117…

Історичним центром міста або його “колискою” вважають острів Тумський (тобто “катедральний”). Звідси і розбудувався Вроцлав.

Головна святиня міста – костел св. Йоана Хрестителя, що по вулиці Катедральній. Нею найкраще гуляти з легким призахіднім освітленням, слухаючи лише звуки своїх кроків. Всі “світські” розмови хочеться стишувати майже автоматично… Хоча у Вроцлаві є досить своїх легенд, історій, бувальщин, в яких іноді важко відрізнити правду від вигадки, у місті над усе хочеться дивитися…

Дивитися на мости і з мостів, на церкви і з церков, адже найвищі костели мають свої оглядові вежі. Дивитися на одну з найстаріших ратуш Польщі, на старовинні але веселі кам’яниці, на народний музей (навіть зовні прекрасний), на дивні й творчі інсталяції височенного крісла чи застромленого в землю… локомотива. Дивитися і дивуватися, який прекрасний світ, що його створив Господь.

Ще раз нагадуємо, що є можливість це все побачити на власні очі – виберіть програму, яка вам більше до душі, і зареєструйтеся. Щасливої подорожі разом із Рафаїлом!

Марія Чигінь