Папа призначив владику Венедикта Алексійчука Єпархом Чиказьким

Сьогодні, 20 квітня 2017 р., стало відомо, що багаторазовий духівник наших паломництв і заодно Єпископ-помічник Львівський УГКЦ владика Венедикт Алексійчук призначений Правлячим Єпископом Єпархії святого Миколая УГКЦ з осідком в Чикаго, США – повідомляє радіо Ватикан.

Пригадаємо, що владика Венедикт народився 1 січня 1968 року на Рівненщині, був призначений Єпископом-помічником Львівським 3 серпня 2010 року. Того дня у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про канонічне обрання на це служіння тодішнього Ігумена Святоуспенської Унівської Лаври Студитського Уставу. Через місяць, 5 вересня, відбулася архиєрейська хіротонія.

Отримавши у 1992 році ієрейське рукоположення, владика Венедикт наступного року вступив до Святоуспенської Лаври. Душпастирське служіння виконував у Бистриці на Львівщині, в Полоцьку і Вітебську (Білорусь) та в Канаді. У 2000 році обраний та в 2005 році переобраний Ігуменом Унівської Святоуспенської лаври. Здобув докторат з богослов’я духовності у Люблінському Католицькому Університеті. Володіє українською, польською, білоруською та англійською мовами.

Українська Греко-Католицька Єпархія святого Миколая в Чикаґо входить до Філадельфійської митрополії та є її найбільшою частиною з огляду на територію, охоплюючи території північних, центральних та західних штатів країни. Вона була заснована 1961 року та станом на минулий рік нараховувала приблизно 50 парафій, надаючи духовну опіку понад 10 тисячам вірних. Від 16 серпня 2016 року після відходу до вічності четвертого Єпарха Чиказького владики Річарда Семінака цей осідок став вільний. Зараз його очолив наш дорогий владика Венедикт.


Паломницький центр Рафаїл приєднується до привітань, які лунають сьогодні на його адресу і бажає багато Божих ласк у новій і цікавій місії. Сподіваємося, це не завадить владиці Венедикту бути й надалі духівником у наших паломництвах.
Фото з прощ до Святої Землі.