Франциск і Жасінта будуть святими!

Учора Папа Франциск підписав декрети канонізації 37 нових святих та вказав дату проголошення їх святими. Отож, припущення канонізації Франциска і Жасінти Марто в день святкування ювілею у Фатімі підтвердилось і вже 13 травня матимемо нових святих – малих пастушків з Фатіми!

Нагадуємо, що Франциск і Жасінта Марто – рідні брат і сестра, двоє з трьох португальських дітей, які були свідками появ Пречистої Діви Марії у Фатімі 100 років тому. З нагоди цього ювілею у Фатімі, 13 травня відбудеться Апостольське паломництво Вселенського Архиєрея, де Він канонізує на сьогодні ще блаженних Марто.

Канонізація інших 35 святих буде проведена в Римі у неділю 15 жовтня цього року. До їх реєстру вписані такі блаженні: 33 блаженні мученики з Латинської Америки – два дієцезіальні священики Андре Соверал та Амброзіо Франсіско Ферро і мирянин Матеус Морейра, що їх разом із 27 товаришами 1645 року вбили з ненависті до католицької віри у Бразилії. Та підлітки Крістобаль, Антоніо і Хуан, які з тієї ж причини 1529 року загинули у Мексиці. Фаустіно Міґес, Ордену Піярів (відомих також як Сколопи) з Іспанії, засновник Згромадження Сестер Калазанціянок Божественної Пастирки, що народився 1831 року та відійшов до вічності 8 березня 1925 року. Італійський францисканець Анжело з Акрі, який між 17 та 18 сторіччям невтомно проповідував Євангеліє у Неапольському королівстві. Ці подробиці повідомило нам радіо Ватикан.

Фатімські об’явлення вважаються чи не найвідомішими в світі й зіграли велику роль в історії. “Пані, яснішу від сонця” побачили португальські діти: блаженні Франциск і Жасінта Марто та їх кузина Лусія дос-Сантос. Вона померла у віці 95-ти років у монастирі, натомість брат і сестра відійшли у вічність у віці 10-ти років і будуть першими святими дітьми Католицької церкви, що не були мучениками. 17 років тому, якраз 13 травня, їх проголосив блаженними святий Папа Йоан Павло ІІ.

Канонізації португальських дітей особливо очікують мільйони вірних у всьому світі, що мають набожність до Фатімської Богородиці. Франциск помер 4 квітня 1919 року внаслідок епідемії іспанського грипу, а Жасінта 10 місяців після брата. Вона багато страждала і жертвувала свої терпіння за навернення грішників.

Незабаром після смерті чутки про святість малих пастушків з Фатіми поширились по всьому світі.  Беатифікаційний процес розпочався 1952 року, а закінчився 1989-го. 1999 року було признане чудо зцілення за посередництвом молитов до Франциска та Жасінти, і, як вже було згадано, 13 травня 2000 року їх беатифікував Йоан Павло ІІ.

Чудо, яке відкрило шлях до їхньої канонізації, 2013 року сталось у Бразилії.  Шестирічний хлопчик випадок випав з вікна, отримавши численні важкі черепно-мозкові травми з втратою мозкової речовини.

В місцевій лікарні, непристосованій до лікування таких суворих травматичних ушкоджень, він переніс операцію. Прогноз був дуже серйозний: підвищений ризик смерті, або постійний вегетативний стан, у кращому випадку, серйозні когнітивні порушення. Але три дні після цього хлопчик повністю видужав, ходив без сторонньої допомоги, йому не була потрібна жодна терапія і він не мав ніяких неврологічних і когнітивних пошкоджень. У лютому цього року лікарі Медичної Ради висловили одностайну позитивну думку про повне зцілення, яке не має наукового пояснення.

Під час нещасного випадку, піднявши дитину з тротуару, батько молився до Пресвятої Богородиці з Фатіми і двох малих блаженних пастушків, а протягом ночі родина та сестри-монахині безперервно молились за одужання хлопчика.

На сьогоднішній день дитина повністю здорова, але задля захисту неповнолітніх та приватного життя, про неї докладніше не інформують.

Кардинал Анджело Амато, що очолює Конгрегацію у справах святих, представляючи біографії нових святих, окремо наголосив, що святість не має обмежень у часі та просторі. Також і діти та підлітки можуть стати святими та своїм життям свідчити вірність Христові.

Паломницький центр Рафаїл розділяє радість від нових святих, а значить і заступників та запрошує в ювілейне паломництво до Фатіми. Найближче паломництво, де є вільні місця вже 27 червня. Деталі ТУТ.