location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Паломництво до Крехова та Жовкви

Перлина Розточчя – так називають с. Крехів, неймовірно красиве, святе і чудотворне місце, осередок Василіанського новіціату. Щотижня сюди приїжджають сотні прочан, щоб відпочити і духом, і тілом.
Запрошуємо сюди і вас!  До того ж неподалік розташована старовинна Жовква, куди теж заїдемо дорогою додому.

ПРОГРАМА ПРОЩІ

07:45 ранковий збір по вул. Винниченка (біля Римо-Католицької курії). 08:00 виїзд зі Львова

Приїзд до Крехова. Розповідь про монастир.

Вважають, що історія Крехівського монастиря розпочалася у 1613 році. Саме тоді два ченці Києво-Печерської лаври Йоіл та Сильвестр прийшли на гору Побійну, вирубали у скелі печеру та поселились у ній.  Відомо, що землі під будівництво монастиря ченцям подарував великий коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Жолкевський.

Існує переказ про те, що до Йоіла прийшов «богодухновенний старець Герасим, сліпий очима, але світлом небесним просвітлений». Саме він вказав на місце, де має бути зведено великий монастир для захисту багатьох людей від ворожих нападів. Він наказав водити себе по місцевості й ударами посоха вказував, що і де саме слід спорудити.

10:00 – 11:00 Божественна Літургія.

Похід до джерела. Хресна дорога (залежить від погодніх умов).

Недалеко від монастиря у лісі є цілюще джерело Богородиці. До нього веде добре протоптана тисячами прочан стежка. Вода приємна на смак та добре тамує спрагу подорожніх. Кажуть, ця вода не лише оздоровлює, а й не псується при тривалому зберіганні. Поряд з ним встановили фігурку Діви Марії. Трохи вище від джерела у лісі є скелі з печерами. Табличка на ній сповіщає, що саме тут оселилися перші ченці, які заснували монастир святого Миколая.

13:00 – 13:30 вільний час в монастирі.

13:30 – 14:30 факультативний обід.

Переїзд до Жовкви. Екскурсія Жовквою.

За кількістю культурно-історичних пам’яток Жовква мало не на першому місці серед малих міст Львівщини. Місто збудоване за концепцією «ідеальних міст»  доби Ренесансу. Суть концепції полягала у створенні збалансованої планувальної структури міста — кожному архітектурному об’єктові відводилося певне розміщення відносно інших.

У другій половині XVII — на початку XVIIІ ст. у Жовкві (нині — райцентр Львівської області), менше ніж через століття після заснування міста, вже діяло дев’ять християнських святинь. Однією з них була церква Різдва Христового, яку в 1682 р. передав під управу отців василіан Львівський єпископ Йосиф (Шумлянський). До сьогодні у церкві знаходяться мощі святого мученика Партенія, які завдяки старанням о. Єроніма Стрілецького 1784 р. були перевезені з віденського монастиря Святої Клари.

Колись місто мало чотири брами — Львівську, Жидівську, Глинську та Звіринецьку. Перші дві наприкінці XVIII ст. розібрали за наказом австрійської влади.

17:00 – Виїзд із Жовкви. Повернення до Львова близько 18:00.

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом; супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить: Обід у монастирі (факультативно) – 100 грн.  ( у зв’язку з карантинними обмеженнями обід може бути скасований). Екскурсія в Жовкві – 20 грн.

З собою обов’язково мати засоби індивідуального захисту.