location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Загальнонаціональна проща до Зарваниці

Ранковий збір по вул. Винниченка (біля Римо-Католицької курії). Виїзд зі Львова о 5:00.

8:00 Приїзд до Зарваниці. (орієнтовно)

Марійський духовний центр Зарваниця так ніби приховався у низовині, а навколо нього, як неприступна стіна, – лісисті зелені пагорби. Собор, дзвіниця, монумент Богородиці, каплички й кювети і навколо – квіти. Навіть уявити важко, що ще на початку 90-х тут був суцільний луг… Село Зарваниця згадується у літописах від 1442 року.

Чому саме тут з’явилася свята обитель? За прадавніми переказами, один з монахів, котрий тікав зі спустошеного 1240 року татаро-монголами Києва, діставшись до цих місць, вирішив перепочити. Вночі у сні йому з’явилася сама Богородиця, а вранці неподалік джерела, яке тут б’є, він побачив ікону з Її зображенням. Монах у печері над річкою Стрипою зробив невеличку келію, де й помістив цей чудотворний образ. Саме місце назвав Зарваниця (тут його “зарвав” дивний сон)…

9:00 – 11:00 Участь в Архиєрейській Літургії. Освячення води та релігійної атрибутики.

11:00 – Вільний час

Під час вільного часу, Ви можете:

  • піти до купелі;
  • взяти участь у приватній Хресній дорозі;
  • піти до парафіяльного храму с.Зарваниця;
  • помолитись перед чудотворними іконами.

Свого часу слава Зарваниці дійшла до хворого Теребовлянського князя Василька, який послав слуг по чудотворну ікону. Проте ті повернулися з порожніми руками й переказали слова монахів: “Якщо князь хоче одужати, хай сам прийде до Пречистої Діви”. Його привезли сюди, і він зцілився. Пізніше збудував тут церкву. Місце, де вона стояла, називають “білим каменем”. 

А через триста років тут з’явилася інша чудотворна ікона – Розіп’ятого Спасителя, яку перенесли у збудовану дерев’яну церкву. Церква 1754 року згоріла, та образ Спасителя залишився неушкодженим! Він був коронований 1742 року, а 1867 року – образ Матері Божої із наданням їй відпустового значення. Відтоді тисячі прочан ідуть до Зарваниці з надією на ласку Божої Матері.

Після обіду – виїзд із Зарваниці. Повернення до Львова.

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом (300 км), супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить:  факультативні витрати.