fbpx
location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (098) 006-77-98, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Каппадокія та Стамбул – раннє християнство

Ви, напевно, не раз бачили таке фото, на якому багато-багато повітряних куль, а знизу – неймовірна кам’яниста місцевість. А чи знали Ви, що місцевість ця зветься Каппадокією і Рафаїл відкриває нове паломництво туди? А ще, у IV ст.   архієпископом Кесарії Каппадокійської був визначний церковний діяч, один із Отців Церкви та найшанованіших на Русі святих – Василій Великий. А перед Каппадокією відвідаємо і Стамбул – одне з найбільших і найцікавіших міст у світі, столиця трьох імперій: Римської, Візантійської та Османської. Саме це місто, що свого часу носило назву Константинополь або Царгород, – славнозвісна “колиска Візантії”.
Поїхали разом з нами розгадувати їхні таємниці!

1 день:

Виліт зі Львова о 17:20. Приліт до Стамбулу. Переїзд міським транспортом у готель, який знаходиться в історичній частині Султанхамет. Час на приватну вечерю.

2 день:

Сніданок. Літургія. Історична частина міста: Султанхамет.

Собор Святої Софії — одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби»Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула.

Палац Топкапі (тур. Topkapı) — головний палац Османської імперії до середини XIX століття. Назва Топкапі в перекладі з турецької означає дослівно «гарматні ворота» (тур. top — гармата, kapı — ворота, двері).

Sv.Iryny

Церква святої Ірини збудована на місці, де у латинян стояв храм Афродіти, церква святої Ірини (миролюбна, в перекладі з давньогрецької), теж одна з найдавніших пам’яток християнства, почала свою історію із 330 року. Так само, як і Святу Софію, перебудовував і прикрашав цей храм імператор Юстиніан. Значення храму підкреслює той факт, що у 381 році в його стінах відбувся другий Вселенський Собор.

В цей день ми також побачимо Іподром, Базиліку Цистерна та Блакитну мечеть.

Вільний час на приватну вечерю та прогулянку вечірнім містом.

3 день:

Сніданок. Літургія. Відвідини Храму св. Георгія Побідоносця, резиденції Вселенського Патріарха на Фанарі.

З 1601 Храм є резиденцією архієпископа Константинополя—Нового Риму, Вселенського патріарха Варфоломія I. Після падіння Константинополя (1453 р.) центром православного життя міста в XVI столітті став район Фанар, куди в кінці століття була перенесена резиденція Патріарха. В цьому районі проживала більшість грецького населення міста. Так у 1601 році Патріарх Матвій II обрав своєю новою резиденцією замість храму св. Димитрія біля Дерев’яних воріт (нині тур. Aya Dimitri Rum Ortodoks Kilisesi, Kırk Ambar Sok. No. 12, Ayvansaray ) Храм Святого Георгія, який був до того жіночим монастирем. Зараз у храмі перебувають мощі Григорія Богослова та Івана Золотоустого.Церква Святого Антонія Падевського – найбільший католицький храм у Стамбулі, розташований у європейській частині міста на знаменитій вулиці Істікляль.

В цей день ми також відвідаєм рибний ринок, Галатський міст, ринок спецій, прогулянка човником по Босфору.

Переїзд у готель. Вільний час на приватну вечерю. Нічліг.

4 день:

Сніданок, Літургія. Виселення з готелю о 10:00 (перенесення речей з своїх кімнат до кімнати багажу). Вільний час до 16:00, у котрий запрошуємо приватно відвідати могилу Роксолани, Галатську вежу (панорама міста), Гранд-Базар, Музей Каріє, він же — церква Хора, Принцеві острови, Археологічний музей, в якому знаходиться гріб Олександра Македонського, Палац Долмабахче, відпочити на морі та інше.

16:00 трансфер до аеропорту. Переліт до Каппадокії. Трансфер до готелю, прибуття о 23:00. Нічліг.

5 день:

Сніданок. Літургія. Екскурсія в 10:00 у знаменитій долині Дервент.

Наступна зупинка – долина Пашаба (Долина монахів).

Далі місто Аванос, розміщене вздовж найдовшої ріки в Туреччині. Це старовинне місто було центром хетських  гончарних майстрів, і сьогодні та ж червоно-біла глина з навколишніх пагорбів використовується для створення знаменитої кераміки. Мистецтву більше 4 тис. років.

На закінчення, ми побачимо три величні скелі при вході у Юргюп.

Час на приватну вечерю. Повернення у готель. Вечеря. Нічліг.

6 день:

Сніданок. Літургія. Факультативно: повітряна куля, орієнтовно о 5:00 (політ запланований рано вранці, щоб побачити схід сонця) – вартість 120-170 євро.

Поїздка в Учхісар – замок-фортеця в скелях.

Далі відомий об’єкт Всесвітньої спадщини “ЮНЕСКО” – музей під відкритим небом Гереме. Печерні церкви, розписані картинами із Нового Завіту і вражаюча іконографія у фресках.

Вхід у Темну церкву – факультативно.

Екскурсія в Чавушин – старе грецьке селище з античною архітектурою.

Факультативний обід в сімейному ресторані Hanimeli з традиційною турецькою домашньою кухнею – вартість уточнюється.

Каймакли – підземне місто. Скельні конюшні, винні погреби, каплиці.

Долина голубів. Оглядовий майданчик замка Ортаісар з надзвичайним видом.

Повернення в готель. Час на приватну вечерю. Вечеря. Нічліг.

7 день:

Сніданок. Переїзд в загадкову долину Соганлі.

Факультативний обід в ресторані в яблуневому саді (турецька кухня) – вартість уточнюється.

16:00 транфер в аеропорт. Переліт у Стамбул. Пересадка на літак Стамбул – Львів.

8 день:

Повернення до Львова о 01:55.

 

Вартість виїзду: 

585 євро + 200 грн. (можлива оплата в гривні по курсу*)

 * – вартість у гривні змінна у відповідності до курсу валюти на день оплати.

У вартість входить: авіапереліт Львів-Стамбул, Стамбул-Каппадокія, Каппадокія-Стамбул, Стамбул-Львів; нічліги, сніданки  та дві вечері у готелях; трансфери згідно програми; супровід духівника та керівника групи; медичне страхування.

У вартість не входить: вхідні квитки у собор св. Софії, палац Топкапі, базиліку Цистерна, музей Гереме, замок Учхисар, долину Соганлі, кораблик по Босфору, міський транспорт (1 день в Стамбулі) – разом 50 євро; туристичний збір у готелях (city-tax).