location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

На хресну дорогу до Страдча та Прилбич

Невелике село Страдч, що неподалік Львова, відоме насамперед свою Хресною дорогою, що має статус Єрусалимської. (Це означає, що проща до Страдчу й участь у Хресній дорозі за своїм духовними благами і значенням прирівнюється до прощі в Єрусалимі і проходження справжньої Хресної дороги Спасителя).

Дорогою навідаємося також у Прилбичі – родинне село Шептицьких, звідки вийшли дві великі постаті УГКЦ: Митрополит Андрей та священномученик Климентій Шептицькі.

ПРОГРАМА ПРОЩІ

08:45 – Збір групи по вул. Винниченка (біля Римо-Католицької курії).

09:00 – Виїзд зі Львова

Приїзд у Прилбичі. Розповідь про родину Шептицьких. Панахида біля усипальниці.

Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст., коли їх придбав у володіння перемиський єпикоп Атанасій Шептицький. У 1861 році його прямий нащадок граф Іван Шептицький, батько майбутнього митрополита Андрея, який щойно одружився з донькою знаного польського драматурга Олександра Фредра Софією, оселився в Прилбичах. Іван та Софія Шептицькі прожили в Прилбичах ціле своє життя. Тут народилися семеро їхніх синів, серед яких майбутній мирополит Андрей, у дитинстві Роман, та майбутній священномученик – блаженний Климентій Шептицький, у дитинстві Казимир.

Протягом ХХ ст. безбожна радянська система намагалася стерти в Прилбичах найменший слід Шептицьких, проте село продовжує дихати духом цієї унікальної родини, кожен член якої став неповторною сторінкою історії нашого народу і нашої Церкви. 

11:00 – Божественна Літургія в парафіяльному храмі.

Виїзд із Прилбич та переїзд до с. Страдч

Святиня Страдчу розташована на території Яворівського національного парку, зусібіч оточеного соснами, звідки відкриваються чудові краєвиди. На самій вершині гори побудована церква Успіння Пресвятої Богородиці. Біля храму впродовж багатьох століть утворився цвинтар, де поховані двоє новомучеників УГКЦ – о. Микола Конрад та дяк Володимир Прийма, які загинули 1941  р. під час радянської окупації. Ступаючи Хресною дорогою, варто не забути зайти до природної печери, де колись був монастир. З цим місцем пов’язано багато чудес і легенд.

Великою святинею Успенської церкви є чудотворний образ Матері Божої Нерушимої Стіни (Оранти), відомий під назвою Страдецька Богородиця. Це надзвичайно давній тип ікони, на якій Богородиця зображена з піднятими руками як Захисниця і нездоланна Заступниця. У 1918 р., коли під час Першої світової стіни церква була майже зруйнована під час артилерійського обстрілу, образ Божої Матері Нерушимої Стіни залишився цілим і неушкодженим. На жаль, ікона була втрачена під час Другої світової війни, і сьогодні в церкві виставлена її копія.

Молитва в місцевому храмі

Хресна дорога в Страдчі

17:00 – Виїзд зі Страдчу

18:00  – Приїзд до Львова

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом, супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить: пожертва за вхідний квиток в музей Шептицького – 20 грн; самостійно організований обід.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.

З собою обов’язково мати засоби індивідуального захисту.