location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Паломництво до Гошева

ПРОГРАМА ПАЛОМНИЦТВА

07:45 ранковий збір по вул. Винниченка,32 (біля Римо-Католицької курії).

08:00 виїзд зі Львова.

10:30 – Прибуття в Гошівський монастир на Ясній Горі . Розповідь про монастир. Божественна Літургія в монастирському храмі. Молитви на різні потреби перед чудотворною іконою Гошівської Матері Божої.

Вільний час.

13:00-14:00 – Обід (факультативно).

 

Василіянський монастир Преображення Господнього — греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошові Долинського району на Івано-Франківщині. Вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.

Якщо врахувати, що перша письмова згадка про село Гошів відноситься до 1464 р., то монастир в урочищі «Красний Ділок» (згодом — «Чорний Ділок»), як місце поселення кількох ченців-пустельників, міг існувати значно раніше.

Ікона Гошівської Божої Матері — копія Ченстоховської ікони — належала до родини хорунжого Шугая. Під час пожежі, коли все його господарство згоріло дотла, залишилась недоторканою лише одна стіна — на ній висіла ікона. Згодом родина Шугаїв, рятуючись від татарських набігів, перебувала певний час у маєтку Гошовських, відтак і ця ікона змінила власників. В 1736 р. ікона заблисла великим сяйвом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса, а з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священик. Гошовський передав ікону в монастир, а митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які було детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі, та отримала назву «Цариця Карпат».

 

У 2009 р. Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його Базилікою і прилучення до великих Марійних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі. На Успення Пресвятої Богородиці, 28 серпня, на Ясній Горі відбулося коронування ікони Богородиці. Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої з думкою про зцілення власної душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці для своєї родини, з надією та вірою.

15:30 – Переїзд в Гошівський жіночий монастир Пресвятої Родини. Розповідь про монастир. Молебень до Пресвятої Богородиці за родини. Вільний час.

Згромадження Пресвятої Родини і його першу конституцію апробував у 1926 році блаженної пам’яті слу­га Божий – митрополит Андрей Шептицький. З великою надією він благословив сестер на виконання святої місії на славу Пресвятої Тройці та для відродження народу, для служіння всім потребуючим. Харизмою Згромадження є: всебіч­но, згідно з актуальними потребами Церкви, виконувати апостольську працю. Насамперед це праця з ро­динами, християнське виховання дітей і молоді, опіка над сиротами, обслуговування хворих.

17:30 – Виїзд до Львова. Повернення до Львова близько 19:00 год.

У вартість входить: переїзд автобусом; супровід духівника та керівника групи.

У вартість не входить: обід (факультативно) – 150 грн.

З собою обов’язково мати засоби індивідуального захисту.