location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Проща до Глинян та Унева

з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці

Про старовинний студитський монастир в Уневі, де вже саме перебування там є часом духовної віднови, напевне, знають всі. Хто вже був там, хоче ще, хто не був, планує побувати. Дорогою завітаємо також у ще одну святиню Львівщини – церкву в Глинянах, де зберігається чудотворне розп’яття Спасителя.

ПРОГРАМА ПРОЩІ

07:45 –  ранковий збір по вул. Винниченка (біля Римо-Католицької курії).

08:00 – Виїзд зі Львова. Приїзд до Глинян.

09:00 – Божественна Літургія.

Розповідь про святе місце. Молитви перед чудотворною іконою.

Уночі перед Різдвом 1936 року, за спогадами місцевих мешканців, у старенькому дерев’яному храмі з’явилося дивне світло – сіяла запрестольна ікона Розп’яття Ісуса Христа, на яку в той час мало хто звертав увагу. Дивна подія привернула увагу багатьох мирян.

Відомості про надприродним способом самовідновлений образ були передані до Риму. Святійший Отець Папа Пій XI коронував образ «Розп’яття» і надав церкві право проведення відпустів у свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успення Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного Хреста. Згодом митрополит Андрей Шептицький надав церкві право проведення 12 відпустів до року.

11:00 – Відвідання  музею ткацтва та килимарства м. Глиняни. Предметом музейної діяльності є збереження, вивчення та популяризація глинянського ткацтва як визначної пам’ятки українського мистецтва. 

 12:00 – Переїзд до Унева.

Розповідь про монастир.

Свято-Успенська Унівська Лавра – один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, тобто найбільшого, найзначущішого монастиря. Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають  духовною твердинею Церкви.

Молитви перед чудотворною іконою Унівською.

 

Чудотворний образ Унівської Божої Матері – справжній скарб святині. Дивом явлений на згарищі спаплюженого татарами монастиря, з того часу він зберігався у збудованій на цьому місці церкві Успіння Пресвятої Богородиці – за престолом, просто над чудотворним джерелом, що витікав у цьому місці з-під землі. У ХVІІІ ст. через численні зцілення, вимолені перед цією іконою, образ Богородиці Унівської коронував архимандрит Атанасій Шептицький.

13:30 – Похід на Чернечу гору.

 

15:00 – 16:00 – Факультативний обід

16:00 – 17:30 – Хресна дорога.

18.00 – Виїзд з Унева.

19:00 – Повернення до Львова.

У вартість поїздки входить: переїзд автобусом; супровід духівника та керівника групи.

У вартість поїздки не входить: вхідний квиток у музей ткацтва – 20 грн.

З собою обов’язково мати засоби індивідуального захисту.