location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (067) 323-49-01, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Свята Земля з морем

Священна Земля світових релігій. Гори, які бачили Божих пророків. Море, яке пам’ятає Христа. Земля, де Бог з любові до нас приніс віддав на жертву Свого Улюбленого Сина. Свята Земля!

Ми пропонуємо поєднати пізнання Святої Землі зі щоденним відпочинком на морі – Середземному, Мертвому чи Галилейському.

1 день:

Виліт зі Львова. Приліт в місцевий аеропорт. Трансфер на нічліг до готелю у Вифлеємі.

2 день:

Єрусалим.

Єрусалим (у перекладі з єврейської – «місто миру») є не тільки столицею держави Ізраїль, але й найбільшим спільним духовним центром для всіх прибічників трьох монотеїстичних релігій світу – християнства, мусульманства та юдаїзму, з огляду на постать Авраама, єдиного праотця всіх віруючих в єдиного Бога, котрий своїм життям і діяльністю тісно пов’язаний із територією, на якій розташоване Святе Місто.

Оливна гора. Церква “Dominus Flevit” (“Сльоза Господа”). “Церква Всіх Націй” – Страстей Господніх.


Церква Всіх Націй

Гетсиманський сад. Гробниця Діви Марії.

Гетсиманський сад, в якому і досі ростуть багатовікові потомки оливних дерев часів Спасителя, вже самою своєю назвою (слово «гетсиманія» з єврейської перекладається як «місце, де чавлять оливи») передає внутрішній драматизм цих переживань Ісуса, коли Він неначе по краплині вичавлює зі Себе природну святість Свого Божества, щоби, прийнявши навзамін повноту людського гріха, приреченого до смерті на хресті, могти сказати у Свої останні хвилини: «Мій Боже, чому Ти покинув мене?».

Відпочинок на морі.

3 день:

Єрусалим. Via Dolorosa – Хресна Дорога.

Віа Долороса (з латині Via Dolorosa «Шлях Скорботи») — вулиця в Єрусалимі, на якій був шлях Ісуса Христа до місця розп”яття. На Віа Долороза знаходяться дев’ять з чотирнадцяти зупинок Хресного шляху Христа.

Храм Гробу Господнього, Голгофа, Камінь помазання, Гріб Господній.

Стіна Плачу.

Стіна плачу (Західний мур) — рештки муру Другого храму в Єрусалимі. Стіна вціліла після руйнувння храму в 70 р. н.е. Протягом віків Стіна плачу – символ віри та надії, місце паломництва і молитви.

Відпочинок на морі.

4 день:

Вифлеєм. Поле пастушків.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 4991286760_b58d5cbb1a_b-1.jpg

Поклоніння пастухів — подія про яку повідомляє Євангеліє від Луки, коли пастухам звіщено народження Спасителя і вони приходять поклонятися Ісусові після його народження у Вифлеємі.
Перша церква була споруджена на відомому «полі пастушків» у IV ст., потім храм перебудовувався. Теперішній храм зведено у 1954 р. за проектом архітектора Антоніо Барлуцці.  

Молочна печера.

Без сумніву, найбільш значимим для серця християнина місцем у велелюдному Вифлеємі є печера, де більше 2000 років тому народився Ісус. Тепер на цьому місці видніється відома у всьому світі зірка із чотирнадцятьма променями, яка стала одним із найпоширеніших символів Вифлеєму.

Відпочинок на морі.

5 день:

Переїзд до Хайфи. Бахайські сади.

hajfa

Хайфа – третє за важливістю місто сучасного Ізраїлю, головний глибоководний порт на півночі країни.

Над печерою пророка Іллі на вершині горба Рош-Кармель («голова Кармеля»), розташований кармелітський монастир Стелла Маріс, збудований ще в ХІІІ ст. Чернечий чин кармелітів був першим і єдиним зродженим саме на Святій Землі.  Тогочасна обитель була зруйнована разом із падінням держави хрестоносців у 1291 році. Кармеліти мусили залишити обжиті ними місцини і переселилися до Європи.


Хайфа відома на увесь світ і садами, котрі розкинулися на величезній площі поблизу храму Бахаї, що займає цілий схил гори. У 2008 році, згідно з рішенням ЮНЕСКО, їм було присуджено титул «восьмого чуда світу». Святилище уніоністичної релігії Бахаї було збудоване у 1957 році на місці усипальниці одного із найбільш шанованих очільників цього релігійного руху.

Відпочинок на морі.


Кана Галилейська – місце першого чуда Ісуса Христа – перетворення води в вино на весільній гостині. Відновлення подружніх обітниць для одружених паломників.

Сьогодні Кана Галилейська – місце, яке притягує величезну кількість християн, особливо подружніх пар. Щороку тисячі пар прибувають сюди для того, щоб відновити тут свої подружні обітниці.
Пройшовши воротами в подвір’ї храму, паломник зауважує значну кількість виставлених там археологічних знахідок. У зовнішньому і внутрішньому оформленні храм істотно нічим не відрізняється від своїх сучасників західної католицької традиції. Про те, що ми перебуваємо власне в храмі, де відбулося перше чудо Ісуса, 
нагадує хіба лише тематика розпису і картин, з яких центральним, поза сумнівом, є іконографічне зображення весілля в Кані Галилейській.

Назарет. Храм Благовіщення. Джерело Діви Марії. Храм св. Йосифа.

Назарет – місто Галилеї, в якому, згідно з Євангеліями, провів Своє дитинство, юнацький і молодечий вік Ісус Христос. Сьогодні воно є найбільшим арабо-ізраїльським містом, центром арабського життя на півночі Ізраїлю.

6 день:

Гора Блаженств – місце нагірної проповіді Ісуса Христа.

Гора, на якій, як вважають, Христос і проголосив Свої знамениті вісім Блаженств, які стали немовби конституцією християнства, підноситься на 125 метрів над рівнем південно-західного берега Галилейського моря. Оскільки кожне із відповідних повчань у Благовістуванні від Матея розпочинаються словом «блаженні» (пор. Мт. 5, 1-12), то і сам пагорб отримав назву «гори Блаженств». Тут же, за євангельською традицією, Христос обирає і дванадцять Своїх апостолів.

Табха – храм помноження хлібів і риб. Мінза Крісті – церква Первенства Петра. Галилейське море. Можливість

Капернаум – “місто Ісуса”.

Капернаум або, з єврейської, «поселення Наума» – колишнє місто в Ізраїлі, на березі Тиверіадського озера, неподалік від гори Блаженств, час заснування якого лежить від нас на відстані довгих 2500 років. У результаті археологічних розкопок було виявлено планування вулиць та культурний пласт, притаманний добі бронзового віку.

Відпочинок на Галилейському морі.

7 день:

Юдська пустеля. Відновлення хрещення в ріці Йордан, там де хрестився Ісус.

Відповідно до євангельської розповіді св. Іван Предтеча охрестив Ісуса у водах ріки Йордан (пор., напр., Мр. 1, 9), тож саме тому до Йордану щоденно поспішають численні паломники з усього світу. Дехто із них приймає св. Таїнство Хрещення по-справжньому, однак більшість приїжджає сюди, щоби урочисто відновити хрещенські обітниці.

Відпочинок на Мертвому морі.

8 день:

Яффо. Церква Св. Петра.

Яффо – історичне місто, давній порт, що зараз лежить в межах Тель-Авіва. З Яффо повязано чимало легенд. Зокрема, про те, що саме тут Ной побудував ковчег. І апостолу Петру було явлене видіння.

Церква Св. Петра

Храм Св. Петра був споруджений 1654 р. над середньовічною цитаделлю. Двічі руйнувалася і двічі була відбудована наприкінці 18 ст. Нинішня будівля була зведена наприкінці ХІХ ст.

Море.

Виліт до Львова.

У вартість поїздки входить: cупровід священика; авіапереліт; всі трансфери згідно програми; проживання в готелях 3*, 4* зі сніданками та вечерями; медичне страхування; екскурсії згідно програми; дипломований гід та супроводжуючий.

У вартість поїздки не входить: вхідні квитки згідно з програмою та чайові водієві і гідові (50 $ від особи); факультативні програми: обід з рибою Св. Петра (20 – 25 $ від особи); можливе одномісне поселення за додаткову оплату.

Документи, які необхідно буде надати для здійснення паломництва – тут .

Пропонуємо почитати корисні поради по зборах в Паломництво до Святої Землі.