location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (098) 006-77-98, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Словенський Рай

+ термальні джерела у Високих Татрах

Чи не найкращий варіант відпочинку – це коли фізичний поєднується з духовним. І наше паломництво до Словаччини – ще один цьому доказ! Бо в ньому є все – і місце, де за переказами місцевих, з’явилася Пречиста Діва Марія, і старовинні монастирі і термали у Високих Татрах Thermal Park Vrbov, а також краса природи у Словенському Раю. І все це встигнемо відвідати за одні вихідні! Приєднуйтесь!


День 1:

Нічний виїзд зі Львова. Переїзд у Литманову.

Литманова – село в Словаччині, розташоване в північно-східній частині в Любовнянській верховині, біля кордону з Польщею. Вперше згадується у 1412 році. В селі є греко-католицька церква св. Архангела Михаїла з 1778 р. в бароко—класицистичному стилі та православна церква. За селом на горі «Звір» збудований комплекс призначений для паломників, де за переказами місцевих, з’явилася Пречиста Діва Марія.

Переїзд до Червоного Кляштора (вартість входу – 4 євро з особи).

Червоний Кляштор (Червоний Монастир) – село в Словаччині, розміщене на північно—західних схилах П’єнін в долині річки Дунаєць, на кордоні з Польщею. Назва села походить від назви монастиря «Червоний кляштор», тобто «Червоний монастир». Тут знаходиться готичний картузіянський монастир «Червоний кляштор» з 1360–1400 рр. (зараз музей), готичний римо-католицький монастирський костел св. Антонія, будівництво якого почалося 1360 року, римо-католицький костел св. Ромуальда з 1689 року.

Переїзд до термалів у Високі Татри – Thermal Park Vrbov (вартість входу – 7-9 євро з особи).

Переїзд на нічліг у готель.

День 2:

Літургія. Сніданок. Переїзд в Словенський Рай (необхідно мати зручне взуття).

Національний парк Словацький Рай (Slovensky Raj) знаходиться на сході Словаччини, неподалік міста Попрад. Невисокі гори, печери, ущелини, каньйони річки Горнад створюють надзвичайну композицію природи.

Ми рухатимемось по маршруту помірної складності – SR05. Підвищеної обережності вимагають короткі секції в Prielome Hornád. Досить важкими є сходження на Класторісько, спуск до Білого потоку і короткі ділянки в долині Томашовська Бела, забезпечені пішохідними мостиками. Інші ділянки ведуть через пологу місцевість.

Обід у колибі або вільний час на горі Класторісько (вартість обіду – орієнтовно 5-10 євро з особи).

На галявині Класторісько знаходяться руїни картезіанського монастиря XIII-XIV ст.

Переїзд на нічліг у готель.

День 3:

Літургія. Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Добшинської льодової печери (вхід 8 євро, студенти/60+ – 7 євро, діти до 15 р. – 4 євро).

Добшинська льодова печера – найбільша крижана печера Європи, оскільки її довжина 1232 м та глибина 112 м. Температура навколишнього середовища в печері становить в середньому близько 0 °С, що дозволяє льоду залишатися в печері цілий рік.

Переїзд до Левоча. Екскурсія. Храм св. Якова (вартість входу – 4-5 євро з особи). Маріанська гора.

Домінант міста Левоча утворює крутий пагорб з неоготичною церквою – Маріанською горою.Тут знаходиться Мала Базиліка Діви Марії, збудована в 1903 році. Саме тут мешканці міста були врятовані від татар в укріпленому каньйоні. На згадку про цю подію вони побудували каплицю. У першій половині XIV століття тут було засновано монастир.  Під час свого паломництва у 1984 році Папа Іван Павло ІІ проголосив храм Малою Базилікою. Щороку тисячі паломників відвідують Маріанську гору. 3 жовтня 2005 року  Маріанська гора  була включена в Асоціацію “Європейський Марійський зв’язок”, як Люрд, Фатіма, Ченстохова.

levocha

Церква св. Якова  – другий по величині храм в Словаччині. Тут знаходиться один із найвищих готичних дерев’яних вівтарів у світі, і ще одинадцять вівтарів з унікальним розміщенням для Європи.

Переїзд до Списького Граду. Екскурсія. Вільний час (вхід – 8 євро, студенти/пенсіонери – 6 євро, діти до 18 років – 4 євро).

Найбільший замок Словаччини Списький Град зведений у XII ст. та є пам’ятка Юнеско.

Переїзд у Клокочов. Молитва біля чудотворної ікони Богородиці.

Виїзд до Львова.

День 4:

Повернення до Львова.

Вартість паломництва: 145 євро + 200 грн.

У вартість входить: переїзд автобусом єврокласу, 2 нічліги у двомісних номерах зі сніданками, супровід духівника/керівника групи, медичне страхування.

У вартість не входить: вхідні квитки згідно з програмою.