fbpx
location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone (098) 006-77-98, (093) 877-98-93, (050) 211-97-02

Християнська подорож в Угорщину

Угорщина близька, бо майже поряд, і далека, бо навіть її мова наче тримає дистанцію. Пропонуємо разом з нами перейти за межі страху і познайомитися з неймовірними місцями Угорщини – від велетенського зоопарку в Ньїредьгазі через термальні води до прекрасного Будапешта. Не оминаючи храмів і святинь, де матимемо спільну молитву та екскурсію. Прекрасне паломництво вихідного дня – із янголом на плечі 😉

1 день:

Виїзд зі Львова. Перетин кордону. Приїзд до Марія Повч. Літургія. Ознайомлення з історією чудотворної ікони. Вільний час.

maria-powch1

Понад 300 років Марія Повч є одним з найбільш значимих паломницьких місць історичної Угорщини. В церкві св. Михаїла знаходиться копія славної на всю Європу чудотворної ікони Божої Матері. Ікона, оригінал якої знаходиться у Відні, належить до плакучих ікон. З часу написання ікони було три сльозіння у 1696, 1715, 1905 роках. Починаючи з першого сльозіння греко-католицький храм в Повчі невпинно притягує до себе спраглих до духовного поновлення зцілення душі і тіла паломників.

Вечеря. Нічліг.

2 День:

Літургія. Сніданок.

Відвідини одного з найкрасивіших і найбільших зоопарків Європи – в місті Ньїредьгаза (вхідний квиток для групи – 7 євро з особи).

Зоопарк Sóstó  – це дім для 500 видів і понад 5000 екземплярів різноманітної фауни, серед яких відвідувачі мають можливість зустріти таких дивовижних істот, як білий тигр, африканський слон, комодський дракон, індійський носоріг, білий ведмідь, піщана акула тигрова і горила західна. Керівництво та працівники зоопарку успішно втілюють понад 50 програм по збереженню видів. Ще один, не менш вражаючий, факт про зоопарк – його площа, адже вона становить  35 гектарів! Уся територія поділена на  «континенти», які дозволяють відвідувачам «ходити навколо Землі» і спостерігати, як тварини живуть у різних частинах світу.

Крім того, зоопарк успішно займається розведенням жирафів, тамаринів, орангутангів Борнео, амурських тигрів та ін.

Переїзд до Токаю. Відвідини храму, де служив півчим Григорій Сковорода.

Місто Токай, а також одноіменний виноробний регіон, внесений до світової спадщини ЮНЕСКО. Назва Токай (Tokaj) вперше згадується в  хроніках від 1067 року як виноробний регіон Угорського Королівства. В період  монгольського нашестя місто було зруйновано, кам’яна фортеця була збудована тільки в 1353 році. З часів середньовіччя в Токаї функціювали місії, представництва європейських держав, що забезпечували та контролювали постачання токайських вин. При одній з таких місій була православна дерев’яна церква. Саме в цій церкві з 1745-го по 1750-й рік служив півчим видатний український філософ-гуманіст, педагог і мислитель Григорій Савич Сковорода. Звідси він здійснював свої мандрівки по Угорському Королівству, до Відня, а також сусідніх країн. При вході, в пам’ять про видатного  українського просвітителя,   Товариством Угорців України та Товариством Українців Угорщини  встановлена меморіальна дошка.

Прогулянка містом, дегустація вин (факультативно, вартість – орієнтовно 10 євро).

Переїзд в готель. Вечеря. Нічліг.

3 День:

Літургія. Сніданок. Переїзд у Нірбатор. Вільний час.

Місто Нірбатор – це родинне гніздо одного з найдревніших і наймогутніших угорських родів XIII – XVIII  століть. Баторії були також князями Трансільванії. Стефан Баторі (1533-1586) був королем Польщі (1576-1586) і вів запеклі війни з Московією. Тут є готична церква XV століття, в якій є унікальні дерев’яні вівтарі, подібних до яких немає в світі ні за розмірами, ні за змістом. Історія їх пов’язана із безліччю інтригами та неординарнми подіями. До речі, вони також внесені до спадщини ЮНЕСКО.

Окрім цього, матимемо можливість оглянути музей-паноптикум в палаці XV століття, греко-католицьку церкву Преображення Господнього та реформатську церкву. 

Відпочинок у термальних купальнях в оздоровчому комплексі Sárkany (факультативно, вартість – орієнтовно 15-20 євро, тривалість – 4 години).

 

Вечеря. Нічліг.

4 День:

Літургія. Сніданок. Відвідини Будапешту. Факультативна екскурсія – 5 євро з особи (за умови участі в екскурсії не менше 20 осіб).

Будапештмісто на Дунаї, столиця Угорщини, головний культурний осередок країни, тут знаходяться головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади тощо.

Сім красивих мостів зв’язують Пешт, Буду і Обуду – три історичні частини Будапешта – столиці Угорщини. Мандруючи містом, ми побачимо будівлю Парламенту,яка є найбільшою в Європі, Собор св. Іштвана, освячений на честь першого короля Угорщини. У вільний час можна буде відвідати термали або здійснити прогулянку по Дунаю.

Переїзд до Львова.

5 день:

Приїзд до Львова.

 

Вартість виїзду:

135 євро + 200 грн. (можлива оплата в гривні по курсу)

 

У вартість поїздки входить: 3 нічліги у готелі (проживання у 4 та 5-ти місних номерах), 3 сніданки, 3 вечері, переїзд автобусом єврокласу, супровід духівника та керівника групи, медичне страхування.

У вартість поїздки не входить:  витрати на екскурсії та вхідні квитки; туристичний збір у готелях (city-tax); можливе одномісне поселення за додаткову оплату.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.