Це ніби просто один із центральних регіонів Італії, але таких гарних, особливих, значущих і вражаючих, що коли ви почуєте назву Тоскана, у вас має пришвидшено битися серце…

Тут народилися Франческо Петрарка, Данте Аліг’єрі, Джованні Бокаччо… Відповідно це місце стало витоками Ренесансу, тут сформувалася літературна італійська мова. І ще звідси родом марка легендарного вина Кянті.

Тоскана настільки багатогранна, цікава і приваблива, що важко її гармонійно крок за кроком розписати. Краще один раз ВІДВІДАТИ. А поки ви пакуєте валізки, ось вам деякі цікаві факти про Тоскану. Розкажете їх гідові, якщо він не знатиме…

1.Столицею Тоскани є Флоренція. Про неї можна писати окрему статтю. Місто наповнене виставковими залами, галереями та пам’ятками мистецтва. А ще, це мала батьківщина більшості відомих італійських художників.

2. Тоскана, а, зокрема її столиця, стала першим європейським регіоном, де появились мощені тротуари. Можливо тому там найпросторіші в світі пішохідні вулиці.

3. Піза в північній Тоскані відома своєю вежею, що падає. Поїхати її потримати ви можете із нами ТУТ, але насправді місто здатне запропонувати мандрівникові значно більше…

4. А от в Ареццо в X столітті народився знаменитий теоретик музики Гвідо д’Ареццо. Завдяки йому ми знаємо такі ноти як «до», «ре», «мі», «фа», «соль», «ля», «сі». Таку систему сольмізації Гвідо придумав на основі молитви до св. Йоана.

UT queant laxis
REsonare fibris
MIra gestorum
FAmuli tuorum,
SOLve polluti
LAbii reatum,
Sancte Ioannes.

У цій молитві містилося прохання про збереження сили голосу: «Дай нам чисті уста, святий Іоанн, щоб ми могли всією силою свого голосу свідчити про чудеса твоїх діянь»

 

 

5. В Тоскані треба бути дуже обережним, бо від надміру естетики в деяких туристів спостерігали синдром Стендаля. Це такий психосоматичний розлад, коли в людини пришвидшується серцебиття, з’являється запаморочення, можлива навіть втрата свідомості чи галюцинації. А все від того, що особа надто чутлива до шедеврів мистецтва чи неймовірної краси природи… Власне Стендаль перший описав цей стан, вийшовши під враженнями з церкви Святого Хреста у Флоренції.

6. Дуже цікавий прапор Сієни – ще одного містечка Тоскани (того самого, де народилася св. Катерина). Він складається з двох смужок: чорної та білої, що символізують воєнне минуле міста.

7. Вкінці липня в Тоскані, зокрема в м. Чертальдо, проходить міжнародний фестиваль фокусників, гімназистів, акробатів. Вони приїжджають сюди з усіх куточків світу. Фестиваль триває цілий тиждень.

8. А ще кажуть, що на вишуканих узбережжях Тоскани “Дольче & Габбана» на «Праді» сидять і “Версачі” поганяють🙂Що дізналися самі, то і вам розказали. А правда це чи ні, ви дізнайтеся самі. Паломництво до чарівної Тоскани з 16 до 23 серпня.