Не знаю, як вам, а мені слово «прага» завжди асоціювалося з тортом. Таким чорним, шоколадним, смачнющим… Та торт був пізніше. Спочатку виникла Прага — столиця Чеського королівства. Палац за палацом, будинок за будинком, статуя з статуєю. Тепер можна бродити там вулицями, дивитися і дивуватися. Таким прекрасним є місто.

Спеціально для вас ми зібрали 10 найцікавіших фактів про Прагу:

  1. Свого часу місто позначилось у Книзі рекордів Гіннеса. Замок Празький град професіонали оцінили як найбільше замкову будівлю в світі.
  2. Гори, які оточили країну майже по периметрі, зумовили природній кордон Чехії, який видно зі супутника. Це привілей тільки деяких країн.
  3. Якщо ви мріяли побачити Ейфелеву вежу, можете поїхати з нами у Париж. Але можна обійтися і оглядинами її точної копії, що знаходиться саме в Празі. Щоправда, в 5 разів меншої.
  4. Карлів Університет в Празі є найстарішим університетом Східної Європи та одним з найстаріших безперервно діючих університетів світу. Заснований 1348 року.
  5. Щоб не псувати загальний вигляд старовинного міста, на дахах старих будинків заборонено вішати супутникові тарілки. По тій же причині не можна заміняти дерев’яних вікон на пластикові.
  6. Прохід між деякими будинками в Празі становить приблизно 70 см. На дорогах встановлені світлофори, але не для регулювання руху автомобілів, а з метою координації прогулянок пішоходів.
  7. Якщо найглибшою станцією метро у світі є наша «Арсенальна» (понад 100 м), що в Києві, то найглибшою в Євросоюзі вважається празька «Náměstí Míru». Її перони знаходяться на глибині 53 метрів під землею. Німецькі ескалатори, що її обслуговують, довжиною 87 метрів, і також вважаються найдовшими в Європі.
  8. Відомий Празький Собор Святого Віта – шедевр готичної і неоготичної архітектури – має офіційно затверджену назву: Катедральний собор св. Віта, Вацлава і Войцеха.
  9. Найперша біографія Моцарта появилась у Празі. 1798 року, через сім років після смерті композитора, його друг Францішек Ксавєр Немечек, професор філософії й педагогіки Карлового університету, опублікував книгу під назвою «Життя імператорсько-королівського капельмейстра Вольфганга Готліба Моцарта».
  10. Діаметр циферблата годинника Церкви Пресвятого Серця Господнього становить 7, 6 м. Це не тільки найбільший годинник у Празі, але й один з найбільших у Центральній Європі. Церкву будували з 1928 по 1932 роки за проектом архітектора Йоже Плечніка, учня легендарного Отто Вагнера.

Чи вам було цікаво? Повірте, побачити Прагу на власну очі значно цікавіше!
Реєструйтеся в ПАЛОМНИЦТВА ТУТ