На думку багатьох людей, до яких належить і частина працівників Паломницького центру “Рафаїл”, Рим є найкращим містом у світі. Так вважає і наш керівник відділу закордонних прощ і незмінний гід в Італії Володимир Шутяк. Розпочинаючи рубрику “блоги” на нашому сайті, пропонуємо нашим читачам віртуальний тур: 12 церков Рима, які варто відвідати (за версією Володимира). А які ще церкви ви додали би до цього списку?

12 церков Рима, які варто відвідати

1. Базиліка Святого Петра

Найвідоміша церква світу, збудована на місці поховання апостола Петра. Базиліка Св. Петра є найсвятішим місцем паломництва після Святої Землі. Перша церква була збудована у 4 столітті. Теперішню базиліку почали будувати у 16 столітті. Будівництво тривало понад 150 років до будівництва долучились найкращі архітектори та художники того часу.

Rome

2. Базиліка Святого Павла (за мурами)

Одна з найгарніших римських церков, збудована на місці поховання апостола Павла. Саркофаг з мощами святого знаходиться під головним престолом, над могилою можна побачити кайдани, якими був скований апостол Павло. Це також єдина церква у світі, на стінах якої можна побачити мозаїки з зображеннями всіх Римських Пап від апостола Петра до папи Франциска.

Rom, Sankt Paul vor den Mauern (San Paolo fuori le Mura)

3. Базиліка Святого Івана на Латерані

Катедральний Собор Італійської столиці. Одна з перших церков Рима була збудована на місці, де зараз стоїть Базиліка Св. Івана на Латерані, і протягом століть неодноразово перебудовувалась. Теперішня базиліка була збудована у 16-17 ст. В балдахіні над головним престолом знаходяться мощі свв. Апостолів Петра та Павла, а вздовж головного неву можемо побачити статуї дванадцяти апостолів.

Basilica_di_San_Giovanni_in_Laterano_-_Facade

4. Базиліка Санта Марія Маджоре

Найбільша марійна церква Рима. Згідно традиції ця церква була збудована у 5 столітті на місці, де 4 серпня 352 р. випав сніг, і це стало знаком, що саме на цьому місці має бути збудована церква. Тут знаходяться частина ясел Ісуса, які привезли зі Святої Землі в VII столітті, та чудотворна ікона “Спасіння Римського народу”.

Basilica-Santa-Maria-Maggiore

5. Базиліка Святого Хреста Єрусалимського

Церква, в якій знаходяться одні з найцінніших реліквій християнства: частина Хреста Господнього, цвях з розпяття, три шипи з тернового вінка, частина таблички, яка була на хресті, та палець апостола Томи. Перша базиліка на цьому місці була збудована у IV столітті Св. Єленою, матір’ю імператора Константина. Базиліка в буквальному значенні стоїть на Святій Землі, оскільки на місці, де мала бути збудована церква, насипали землю, привезену з Юдеї.

Santa Croce in Gerusalemme

6. Базиліка Святого Лаврентія за Мурами

Одна з семи паломницьких церков Рима, збудована у 6 ст. на могилі Св. Лаврентія. Під балдахіном церкви та вівтарем знаходяться реліквії святих мучеників Стефана та Лаврентія. У крипті церкви збереглися рідкісні ранньохристиянські саркофаги.

basilica_di_san_lorenzo_640x480_2

7. Базиліка Святого Севастьяна

Базиліка 4 століття збудована біля Катакомб Св.Севастьяна. Згідно традиції , в 258 р., під час переслідувань християн, ці катакомби були тимчасовим місцем поховання апостолів Петра і Павла, звідти походить перша назва цієї церкви “Базиліка Апостолів”. Посвячення Св. Севастьяну і датується 9-м століттям.

san-sebastiano-segway-rome

8. Собор Святої Софії

Головна українська святиня Рима. Собор був побудований в кінці 60-х років патріархом Йосифом Сліпим. Італійський архітектор Лючіо ді Стефоно розробив план будівництва храму на основі первісної будівлі Київської Софії. Всередині собор вкритий мозаїкою, в якій відображена історія церкви. Більше 40 років Собор Св. Софії є цетром духовного життя українців в Римі.

Sofia

9. Базиліка Сан Клементе

Базиліка Сан Клементе має три історичні рівні: під базилікою 12 ст. знаходиться церква 4 ст., а під нею приміщення храму Мітри. Базиліка є присвячена одному з перших єпископів Рима, папі Клименту, який під час переслідування християн був засланий у Крим, де загинув мученичою смертю. Також у базиліці є мощі Св. Кирила.

San-Clemente-interno

10. Санта Марія ін Трастевере

Одна з найстаріших церков Рима, збудована близько 350 року. Базиліка знаходиться в одному з найстаріших районів міста, Трастевере. Інтер’єр церкви вражає мозаїками 12 століття, там також є ранньохристиянські та середньовічні твори мистецтва

p.za-Santa-Maria-in-Trastevere-A

11. Санто Стефано Ротондо

Церква IV століття збудована на місці храму Фавна та військових казарм 1 століття. Це була перша церква в Римі круглої форми на основі плану Храму Гробу Господнього у Єрусалимі. На стінах базиліки фрески з зображеннями мучеництв християн.

33764714

12. Церква Святої Марії та Мучеників (Пантеон)

Античний храм всіх богів, 2 століття, який у 609 році був освячений. Християнська назва цього храму є Св. Марії та Мучеників. Тут поховано декілька визначних людей, зокрема художник Рафаель. Пантеон є одним з найвизначніших шедеврів античної архітектури, який через багато століть продовжує надихати архітекторів, а в багатьох країнах світу є будівлі, як церковні так і світські, збудовані по плану Пантеону.

Inside the Pantheon, Rome, Italy.

В Ювілейний рік Милосердя Папа Франциск закликає всіх вірних відвідати Рим.  Тож, нагадуємо про найближчі дати, коли Ви можете приєднатися до нашої прощі до Рима:

  1. Паломництво Ювілейного року Милосердя: Лагевніки + Рим —  3 – 10 квітня 2016 р.
  2. Рік Милосердя: Рим зі святим Луїджі Оріоне10 – 18 червня 2016 р.
  3. Квіти Святого Франциска29 липня – 7  серпня 2016 р.

 

[rafail_author]