Свята земля завжди  залишиться загадковою і таємничою. Інакше і бути не може на Землі, де ступали ноги Спасителя. Тому й цікава кожна деталь, кожна рослинка і розкопка, які ілюструють слова із Біблії. До вашої уваги підбірка зі 7-ми маловідомих фактів зі Святої Землі.

1. Єврейське слово “Іерушалаім” означає “місце миру”, арабська назва міста “Ель Кудс” перекладається як “святість” – місто є найсвятішим місцем на Землі для представників трьох великих релігій світу: для юдеїв, християн і мусульман.

2. Оливковим деревам у Гетсиманському саду  немало-небагато… від 1000 до 2000 років!

3. Біблія не дарма говорить про землю молоком та медом текучу. Мед, про який ідеться – це цукриста рідина, що стікає з місцевих фініків.

4. Синагога в Гамлі – одна з небагатьох, яка існувала ще тоді, коли стояв Другий Храм у Єрусалимі, що робить її однією з найдавніших на Землі.

5. Папи блаженний Павло VI та святий Іван Павло II, під час своїх візитів до Святої Землі, служили Меси у церкві на горі Блаженств.

6. Біля порту Старої Яффи, ви знайдете вірменський монастир. Ця будівля служила лікарнею Наполеонівських військ у його експедиції до Святої Землі. Наполеон зупинився в Яффі у своїй кампанії через Землю Давида.

1804 року Наполеон замовив картину під назвою “Бонапарт відвідує хворих на чуму в Яффі””. Сцена зображує імператора, що 1799 року намагався підняти моральний дух своїх військ у Яффі, підходячи до  солдатів, що постраждали від епідемії чуми. Яка, до речі, і знищила французьку армію…

Картину демонструють сьогодні в паризькому Луврі.

7. Приблизно тоді, коли Ісус ріс у Назареті, навчаючись у Йосифа ремісничої справи, неподалік відбувався великий будівельний проект. Деякі вчені твердять, що в ньому був задіяний і тесля Йосиф, чоловік Марії, а відтак і його учень – Ісус.

Набагато більше цікавих фактів про Святу Землю ви зможете дізнатись, здійснивши туди паломництво. Деталі шукайте ТУТ.