Не дарма так називають Париж, адже з настанням темряви місто освітлюють сотні мільйонів ламп. З висоти пташиного польоту це виглядає просто неймовірно! Але крім цього найромантичніше місце світу приховує ще багато таємниць і цікавинок. Діломося деякими з них.

1. Столиці Франції уже понад 2000 років, але з того часу пройшло багато-багато років, поки місто стало одним із світових осередків культури, науки та комерції.

2. Париж – найбільш відвідуване місто в світі. Шороку туди приїжджають близько 45 мільйонів туристів.

3. Париж, а вірніше ріка Сена, що протікає через місто, має два острови: Сен-Луї та Острів Сіте, що об’єднуться з містом кількома мостами.

4. Найстаріший міст Парижа, французькою «Pont Neuf», що означає «Новий міст».

5.  1784 – це не рік в історії Парижа, а кількість пекарень у місті, де ви можете покуштувати славнозвісні круасани, макаруни чи інші французькі смаколики.

6. Кожних сім років на утримання Ейфелевої вежі йде 50 тон фарби.

7. На весь Париж є всього лиш один (!) дорожній знак “Стоп!”. Система дорожнього руху в Парижі в основному базується на поступці дороги тому, хто рухається з правої сторони.

8. Головний дзвін в соборі Нотр-Дам де Парі важить 13 тон. Називають його Еммануель.

9. Знамените історичне “лице” Парижа, Ейфелеву вежу, поставили між 1887 і 1889 роками. Вона була найвищою спорудою в світі до 1930 року. Другу, не менш відому будівлю Парижа,  Собор Паризької Богоматері  або Нотр-Дам де Парі, побудували між 1160-1345 роками.

10. Найкоротша вулиця Франції, Rue Des Degres, має довжину всього 5,75 м.

11. Більшість магазинів у Парижі відчинені з 9 ранку до 7 вечора й зачинені по неділях.

12. Французи – люди гостинні, але якщо ви їх спитаєте про дорогу англійською, то відповідь вам дадуть неодмінно французькою.

13. В Парижі, на відміну від багатьох інших столиць Європи, з водопровідних кранів тече питна вода. Чудова система очищення води – гордість парижан. В столиці Франції діє навіть музей стічних каналів.

Ви ще були в Парижі? Тоді ви йдете до нас! Запрошуємо! 🙂