Перед нами відкривається маленька країна на Балканах, або «Нова Хорватія». Саме так відгукуються про Албанію її рідною мовою – Shqipëri. Відтак першою європейською країною, яку відвідав Папа Римський Франциск після свого понтифікату 2014 року, стала Албанія, як приклад «гармонійного співіснування релігій». Слід зазначити, що офіційно Албанія – мусульманська країна. Її велика частина населення сповідує іслам. Та за фактом — рідко зустрінеш жінок у хіджабах.

 

З 30 травня по 6 червня 2021 року паломницький центр «Рафаїл» вперше здійснив з прочанами подорож до містечок Албанії. Близько 42 паломників стали свідками неймовірного поєднання пляжного відпочинку, духовного збагачення через спілкування та незабутніх екскурсій зі спільнотою паломницького центру. Учасники мали змогу відвідати шість історичних містечок, озеро Коман та засмакувати пляжний релакс на Адріатичному узбережжі.

 

Перший день став насиченим на численні події: виліт зі Львова, приліт в місто Тирана, трансфер до готелю UJVARA HOTEL 4* в місті Дуррес. Саме місто є найстаріше та одне з економічно важливих міст країни, що розташоване в центральній частині албанського узбережжя Адріатичного моря за 33 км на захід від столиці Тирани.

Цікавим є факт, що близько 90% місцевих відвідувачів кафе — чоловіки. Хоча у багатьох кафе навіть 100%. До туристів тут ставляться поблажливо. Поліція вкрай рідко зупиняє авто з іноземними номерами та пред’являє претензії тільки в крайньому випадку: туристам можна все… ну, майже все!

На другий день паломники мали можливість молитися Божественну Літургію, яку очолили два духівники – отець Михайло Городиський та отець Юрій Саквук. Отці підготували чудові духовні бесіди та молитовно супроводжували відпочинок туристичної групи. Незабутній час на узбережжі Адріатичного моря та факультативна екскурсія до іллірійського міста Аполлонія лише надало прекрасний колорит паломництву.

 

Опісля відбувся переїзд до міста-музею Берат, розташованого на півдні Албанії. Берат — це дивовижне місце, де протягом своєї історії мирно співіснували християни та мусульмани, будувалися мечеті та церкви. Місто розділене річкою на два райони: Гориця (християнський квартал) і Мангалем (мусульманський квартал). На завершення відбулася реколекційна зустріч та поселення в готелі.

 

Протягом наступних днів, окрім молитви у старовинних храмах та реколекцій, група прочан продовжувала смакувати неймовірними пейзажами міст: Саранде, Ксаміль, Гірокастра, Тирана та Круя; незабутніми враженнями на перевалах гір та узбережжях Адріатичного та Іонічного морів, смачними стравами, такими як баранина, запечена в йогурті у Бераті і Аполонії Ілірійській. Захід сонця зустрічали біля фортеці Розафа на Скадарському озері.

 

Заключний день у Албанії відкрив для групи історію визвольних змагань XV століття у середньовічному місті Круя та сумні сторінки мучеництва католицьких ісповідників віри під час комуністичного режиму. Прощальний казковий захід сонця відбувся у місті Дуррес із національними піснями.

 

 

 

Читайте також

Квітень 28, 2022 

Паломництво до Меджугор’є за наших воїнів, біженців, переселенців та за нашу перемогу над ворогом! 

Христос Воскрес! Дорогі наші паломники, вітаємо вас з Великодніми святами. Звертаємо вашу увагу на те, що ми частково відновлюємо нашу…

Лютий 25, 2022 

Важлива інформація!

Дорогі наші паломники та друзі!  Молимось за мир в Україні🙏 У зв’язку з військовими діями в нашій країні, які спричинені…

Вересень 17, 2021 

«Хакуна матата» або «Джамбо»: мандрівка на Занзібар (Танзанія)

Якщо вас цікавить захоплююча подорож із неймовірними враженнями назавжди, тоді Танзанія зі своїм природнім колоритом саме те, що потрібно! Найбезпечніша…

Серпень 10, 2021 

Меджугор’є – там, де панує мир!

  «Дорогі діти, через молитву ви кожного дня все більше наближуєтесь до Бога.»   У невеликому містечку Меджугор’є, що в…

Липень 22, 2021 

Незабутня Греція: підсумок поїздки

У спекотну пору року так і кортить зануритися у прохолоду моря та засмакувати сонцем на пляжі. Запропонувати таку райську перспективу…