«Дорогі діти, через молитву ви кожного дня все більше наближуєтесь до Бога.»
У невеликому містечку Меджугор’є, що в Боснії та Герцеговині, відчутна особлива присутність Пресвятої Богородиці. Сюди прибувають мільйони паломників щороку, аби наповнитися миром і любов’ю, що так відчутні через послання Пресвятої Діви до своїх дітей.
А все розпочалося з того, що шестеро дітей приблизно о вісімнадцятій годині побачили красиву молоду жінку з немовлям на руках. Ця жінка нічого не промовила, лише рукою закликала їх підійти ближче: Іванка Іванкович, Іван Іванкович, Віцка Іванкович, Мiр’ян Драгилевич, Іван Драгилевич і Мілка Павлович. Сталося це 24 червня 1981 року на горі Подбрдо (Црнiцa).
Відтоді Богородиця з’являлася дітям частіше і про це почали дізнаватися інші люди по всьому світі. Настоятель парафії у Меджугор’є о. Йозо Зовко закликав паломників, що прибували молитися на вервиці (Розарій) і до участі у Євхаристії. Діти, яким з’являлася Богородиця, теж приходили до церкви та часто провадили Розарій. Якось під час читання молитви о. Йозо несподівано перервав її і з щирістю заспівав: «Ти прекрасна, прекрасна, Діво Маріє». Усі присутні помітили, що з ним відбувається щось незвичайне. Пізніше о. Йозо зізнався, що бачив Божу Матір.
Із 1987 року Діва Марія почала відвідувати селище щомісяця. Що промовляє і який зміст її послань? Пресвята Діва відкриває їм таємниці, що стосуються їхнього власного життя та цілого світу. Усі послання перекладаються численними мовами і розповсюджуються по всьому світу. Завжди наповнені безмежної любові, співчуття та заклику до невтомної молитви, послання Богородиці додають сил та витривалості у вірі для багатьох християн. Вони завжди закликають християн до вчинків милосердя, смиренності слідувати за Христом.
Відчуття живої присутності Божої Матері тут настільки сильне, що починаючи з 25 квітня 1981 року санктуарій в Меджугор’ї відвідали понад 20 млн. паломників, в тому числі навіть ті, що не вірили в Бога.
Щороку наш паломницький центр «Рафаїл» організовує поїздки до Меджугор’є зі супроводом духівника. Відстань подорожі чимала: від Львова до Меджугор’я 1400 кілометрів. Вартує пам’ятати, що тут діє дрес-код: мужчини тільки у довгих штанах, жінки у спідницях не вище коліна, прикритими плечима.
На місці, де Пресвята Богородиця вперше явилася дітям (гора Подбрдо), у 2001 році було встановлено та освячено білосніжну статую Цариці світу, де щодня (і вдень, і вночі) приходять на молитву паломники. На шляху від підніжжя гори до місця об’явлення були встановлені плити із зображеними скорботними й радісними таїнствами Розарію. Ці роботи були виконані відомим скульптором Кармелло Пузолло з Флоренції. На іншій горі Крижевац був встановлений хрест на честь 1900-ліття розп’яття Ісуса Христа. Щодня відбуваються молитовні стації Хресної дороги, скульптурні зображення для яких виготовив цей же італійський скульптор.
Усі прочани мають нагоду відвідати могилу отця Славка Барбіча, монаха-францисканця, який душпастирював у Меджугор’є з 1981 по 2000 рік. Отець допомагав потребуючим та працював над спорудженням «Маминого села» — притулку для дітей-сиріт, які втратили батьків під час війни на Балканах. Також отець приділяв особливу увагу спільноті Ченаколо, яка складається з колишніх нарко та алкозалежних.
Меджугор’є – це місце живих очевидців Божої присутності та зміни їхнього життя на краще. Такими свідками є Патрік та Ненсі. Канадець Патрік працював мийником та продавцем машин, а потім став власником мільярдного автомобільного бізнесу. Його життя було насичене різноманітними розвагами, алкоголем та жінками. Після другого розлучення Патрік зустрів Ненсі, яка була адвокатом. Вони одружилися, взяли шлюб і зрозуміли, що їхнє життя не варте нічого, якщо в ньому немає Бога. Сім’я прийняла рішення про переїзд в Меджугор’є. Основним проектом їхнього життя стало будівництво замку Марії для священників, монахів і паломників.
Чи дозволяє Католицька Церква відвідувати Меджугор’є?
Дбаючи про добро вірних, Папа Франциск дозволив організовувати офіційні прощі до Меджугор’є. Про це в неділю, 12 травня 2019 р., повідомили Апостольський Візитатор зі спеціальними повноваженнями парафії в Меджугор’є єпископ Генрик Госер та Апостольська Нунціатура в Сараєво. Підтвердивши це для журналістів, виконуючий обов’язки Директора Ватиканського прес-центру Алессандро Джізотті зазначив, що це ще не означає визнання Апостольською Столицею ймовірних появ Пресвятої Богородиці:
«Але слід подбати про те, – йдеться в повідомленні, – щоб не інтерпретувати ці прощі як підтвердження відомих подій, які ще вимагають додаткового вивчення з боку Церкви. Слід запобігати тому, щоб паломництва створювали замішання та викликали двозначність з доктринальної точки зору. Це стосується також Пастирів кожного стану та рангу, які наміряються приїхати до Меджугор’є та урочисто служити або співслужити там».
Повідомляє про це Vatican news.