«Дорогі діти, через молитву ви кожного дня все більше наближуєтесь до Бога.»

 

У невеликому містечку Меджугор’є, що в Боснії та Герцеговині, відчутна особлива присутність Пресвятої Богородиці. Сюди прибувають мільйони паломників щороку, аби наповнитися миром і любов’ю, що так відчутні через послання Пресвятої Діви до своїх дітей.

 

А все розпочалося з того, що шестеро дітей приблизно о вісімнадцятій годині побачили красиву молоду жінку з немовлям на руках. Ця жінка нічого не промовила, лише рукою закликала їх підійти ближче: Іванка Іванкович, Іван Іванкович, Віцка Іванкович, Мiр’ян Драгилевич, Іван Драгилевич і Мілка Павлович. Сталося це 24 червня 1981 року на горі Подбрдо (Црнiцa).

 

 

Відтоді Богородиця з’являлася дітям частіше і про це почали дізнаватися інші люди по всьому світі. Настоятель парафії у Меджугор’є о. Йозо Зовко  закликав паломників, що прибували молитися на вервиці (Розарій) і до участі у Євхаристії. Діти, яким з’являлася Богородиця, теж приходили до церкви та часто провадили Розарій. Якось під час читання молитви о. Йозо несподівано перервав її і з щирістю заспівав: «Ти прекрасна, прекрасна, Діво Маріє». Усі присутні помітили, що з ним відбувається щось незвичайне. Пізніше о. Йозо зізнався, що бачив Божу Матір.

Із 1987 року Діва Марія почала відвідувати селище щомісяця. Що промовляє і який зміст її послань? Пресвята Діва відкриває їм таємниці, що стосуються їхнього власного життя та цілого світу. Усі послання перекладаються численними мовами і розповсюджуються по всьому світу. Завжди наповнені безмежної любові, співчуття та заклику до невтомної молитви, послання Богородиці додають сил та витривалості у вірі для багатьох християн. Вони завжди закликають християн до вчинків милосердя, смиренності слідувати за Христом.

 

 

Відчуття живої присутності Божої Матері тут настільки сильне, що починаючи з 25 квітня 1981 року санктуарій в Меджугор’ї відвідали понад 20 млн. паломників, в тому числі навіть ті, що не вірили в Бога.

 

 

Щороку наш паломницький центр «Рафаїл» організовує поїздки до Меджугор’є зі супроводом духівника. Відстань подорожі чимала: від Львова до Меджугор’я 1400 кілометрів. Вартує пам’ятати, що тут діє дрес-код: мужчини тільки у довгих штанах, жінки у спідницях не вище коліна, прикритими плечима.

 

 

На місці, де Пресвята Богородиця вперше явилася дітям (гора Подбрдо), у 2001 році було встановлено та освячено білосніжну статую Цариці світу, де щодня (і вдень, і вночі) приходять на молитву паломники. На шляху від підніжжя гори до місця об’явлення були встановлені плити із зображеними скорботними й радісними таїнствами Розарію. Ці роботи були виконані відомим скульптором Кармелло Пузолло з Флоренції. На іншій горі Крижевац був встановлений хрест на честь 1900-ліття розп’яття Ісуса Христа. Щодня відбуваються молитовні стації Хресної дороги, скульптурні зображення для яких виготовив цей же італійський скульптор.

 

 

 

Усі прочани мають нагоду відвідати могилу отця  Славка Барбіча, монаха-францисканця, який душпастирював у Меджугор’є з 1981 по 2000 рік. Отець допомагав потребуючим та працював над спорудженням «Маминого села» — притулку для дітей-сиріт, які втратили батьків під час війни на Балканах. Також отець приділяв особливу увагу спільноті Ченаколо, яка складається з колишніх нарко та алкозалежних.

 

 

Меджугор’є – це місце живих очевидців Божої присутності та зміни їхнього життя на краще. Такими свідками є Патрік та Ненсі. Канадець Патрік працював мийником та продавцем машин, а потім став власником мільярдного автомобільного бізнесу. Його життя було насичене різноманітними розвагами, алкоголем та жінками. Після другого розлучення Патрік зустрів Ненсі, яка була адвокатом. Вони одружилися, взяли шлюб і зрозуміли, що їхнє життя не варте нічого, якщо в ньому немає Бога. Сім’я прийняла рішення про переїзд в  Меджугор’є. Основним проектом їхнього життя стало будівництво замку Марії для священників, монахів і паломників.

 

 

Чи дозволяє Католицька Церква відвідувати Меджугор’є?

Дбаючи про добро вірних, Папа Франциск дозволив організовувати офіційні прощі до Меджугор’є. Про це в неділю, 12 травня 2019 р., повідомили Апостольський Візитатор зі спеціальними повноваженнями парафії в Меджугор’є єпископ Генрик Госер та Апостольська Нунціатура в Сараєво. Підтвердивши це для журналістів, виконуючий обов’язки Директора Ватиканського прес-центру Алессандро Джізотті зазначив, що це ще не означає визнання Апостольською Столицею ймовірних появ Пресвятої Богородиці:

«Але слід подбати про те, – йдеться в повідомленні, – щоб не інтерпретувати ці прощі як підтвердження відомих подій, які ще вимагають додаткового вивчення з боку Церкви. Слід запобігати тому, щоб паломництва створювали замішання та викликали двозначність з доктринальної точки зору. Це стосується також Пастирів кожного стану та рангу, які наміряються приїхати до Меджугор’є та урочисто служити або співслужити там».

Повідомляє про це Vatican news.

Читайте також

Квітень 28, 2022 

Паломництво до Меджугор’є за наших воїнів, біженців, переселенців та за нашу перемогу над ворогом! 

Христос Воскрес! Дорогі наші паломники, вітаємо вас з Великодніми святами. Звертаємо вашу увагу на те, що ми частково відновлюємо нашу…

Лютий 25, 2022 

Важлива інформація!

Дорогі наші паломники та друзі!  Молимось за мир в Україні🙏 У зв’язку з військовими діями в нашій країні, які спричинені…

Вересень 17, 2021 

«Хакуна матата» або «Джамбо»: мандрівка на Занзібар (Танзанія)

Якщо вас цікавить захоплююча подорож із неймовірними враженнями назавжди, тоді Танзанія зі своїм природнім колоритом саме те, що потрібно! Найбезпечніша…

Липень 22, 2021 

Незабутня Греція: підсумок поїздки

У спекотну пору року так і кортить зануритися у прохолоду моря та засмакувати сонцем на пляжі. Запропонувати таку райську перспективу…

Червень 17, 2021 

Вперше у Албанії з Рафаїлом

Перед нами відкривається маленька країна на Балканах, або «Нова Хорватія». Саме так відгукуються про Албанію її рідною мовою – Shqipëri….