У спекотну пору року так і кортить зануритися у прохолоду моря та засмакувати сонцем на пляжі. Запропонувати таку райську перспективу може будь-яка країна, що омивається морем, але не кожна зуміє похизуватись тисячолітньою історією та чарівною культурою свого краю. Вона заманює лише своєю назвою – Еллада. Тільки у спілкуванні з іноземцями греки називають свою країну – Греція. Тому, якщо бажаєте відчути себе корінним греком, називайте її оригінальною назвою і гарантовано жителі приймуть вас за своїх!)

 

З 2 по 9 липня група паломницького центру «Рафаїл» відправилася у незабутню подорож до Греції.

22 паломників стали очевидцями неймовірної краси та незабутніх вражень від побаченого. Слід зазначити, що при кожній поїздці паломницький центр надає повну інформацію щодо правил в’їзду та ознайомлює з програмою запланованої подорожі. А поєднання фізичного та духовного відпочинку – основна складова паломницького центру «Рафаїл».

 

Обравши Грецію, ніколи не буде сумнівів у правильності виборі. Це країна міфів, легенд та загадок, що відносить вас на інший берег історії: частина Візантійської імперії, батьківщина демократії й філософії, основоположниця математики й фізики, а також Олімпійських ігор. Грецію ще називають «країною тисячі островів» – 160 заселених та 1250 незаселених. Значна її частина та столиця Афіни розташована на Балканському півострові, з яких найбільшими є Крит, Родос, Корфу, Евбея – завжди приваблюють десятки тисяч туристів щороку. Саме на одному із найбільших островів і побувала наша група – о. Крит. Поселення відбулося в чудовому готелі Lili. Особливістю такого готелю є можливість молитися Божественну Літургію у каплиці, що розташована біля готелю, тим самим надаючи відпочинку духовного піднесення та близькості з Творцем.

Острів Крит – одна з колисок християнства. Тут проповідував апостол Павло, та народився і зростав апостол Тит, що став першим єпископом цього місця. У цей же день паломники мали нагоду помолитися в монастирі святого Мирона, який був єпископом острова. Відтак побачили монастир Калівьяні, який є одним з найкрасивіших монастирів на острові. На завершення група молилася в аскетичному і пустинному місці – монастирі Одигітрія! Кожного дня прочани мали реколекційні зустрічі та факультативні екскурсії Грецією: відвідування чоловічих та жіночих монастирів, собор апостола Тита, незабутній відпочинок на берегах Лівійського моря, славнозвісний острів Santorini. Слід зазначити, що реколекційні зустрічі для багатьох стали моментом призадуми та відваги змінити своє життя на краще.

Прочанин Сергій Мазурок вирішив залишити свій відгук щодо паломництва: «В першу чергу хочу подякувати Вам, отче Віталію, за те, що Ви зуміли організувати нас в одне єдине ціле. Після Літургій і зібрань наступало духовне піднесення, душевний спокій і радість на серці, впевненість у завтрашньому дні. Ми цілий тиждень відчували себе під надійним захистом і у повній безпеці, адже допомагали вирішити всі питання. Тепер дуже бракує ранішніх Літургій, вашого спокійного і впевненого тону, щирої посмішки та духовного запалу. Також дякую всім членам нашої команди за виваженість, толерантність, взаєморозуміння, підтримку. Приємно було познайомитись з кожним із Вас і пригадувати хороші спогади…».

Наша група продовжувала підкоряти нові місця разом з Рафаїлом. Прекрасні води Егейського моря, скали, мальовничі пляжі, милі біло-сині будиночки на верхівках вулканічних скал. Все це створювало та наповняло кожного цією неймовірною атмосферою, що продовжує зачаровувати…

Щоб багато не писати про їжу в Греції, своїми враженнями вирішив поділитися отець Віталій: «Їжа на Криті проста: овочі, оливкова олія, сир, риба, м’ясо і все це готується дуже просто і швидко. Наша гід розповідала, що одного разу, коли вона приготувала наш борщ, їй сказали, що це – надто складно і довго для одного супу (але наш борщ то супер!!!). Але суть тут в іншому – у ставленні. Ті, хто їжу готують, приносять, адміністратори чи власники закладів – спілкуються, розмовляють з тобою неначе з давнім другом. Постійно на обличчях усмішка і звучить питання: «чи все добре, ви задоволені?» В таких обставинах обід або вечеря стають простором радості і приємного спілкування. Або ж після гри нашої збірної з командою Англії підходить до мене Нікос, наш офіціант, і від щирого серця каже: «-мені дуже шкода, але це ж гра». Або ж після замовленої вечері тобі в подарунок приносять морозиво і ракію. А потім чоловік витрачає 20 хв. свого часу, щоб показати правильну дорогу. Привітність місцевих – це одне з найбільш позитивних вражень, які я отримав від цієї паломницької подорожі».

Греція дуже багата на цікаві факти. Наприклад, це чи не єдина країна, в якій не реєструються світські шлюби. Адже інститут сім’ї повністю в юрисдикції православної церкви. Пара, що обвінчалася у церкві, автоматично визнається державою. Однак цікаво, що дружина не може взяти прізвище чоловіка, а все життя користується власним. Діти натомість беруть прізвище батька або матері, в залежності від спільної згоди.

Будівлі в Греції невисокі. Зазвичай вони забудовані висотою в 3-5 поверхів. Це дає можливість побачити усю неймовірну панораму вулиць та площ. Щодо сну, то тут греки рано лягають та рано встають. Решта сну вони відводять на сієсту – найжаркіший період дня з 14:00 до 16:30. Тому галасувати в цей час строго забороняється.

Все це наші паломники побачили на власні очі, а на восьмий день група прочан попрощалася з Грецією та щасливо повернулася додому.

Поїздка завершилася, та пам’ять про поїздку закарбувалася назавжди.

Читайте також

Квітень 28, 2022 

Паломництво до Меджугор’є за наших воїнів, біженців, переселенців та за нашу перемогу над ворогом! 

Христос Воскрес! Дорогі наші паломники, вітаємо вас з Великодніми святами. Звертаємо вашу увагу на те, що ми частково відновлюємо нашу…

Лютий 25, 2022 

Важлива інформація!

Дорогі наші паломники та друзі!  Молимось за мир в Україні🙏 У зв’язку з військовими діями в нашій країні, які спричинені…

Вересень 17, 2021 

«Хакуна матата» або «Джамбо»: мандрівка на Занзібар (Танзанія)

Якщо вас цікавить захоплююча подорож із неймовірними враженнями назавжди, тоді Танзанія зі своїм природнім колоритом саме те, що потрібно! Найбезпечніша…

Серпень 10, 2021 

Меджугор’є – там, де панує мир!

  «Дорогі діти, через молитву ви кожного дня все більше наближуєтесь до Бога.»   У невеликому містечку Меджугор’є, що в…

Червень 17, 2021 

Вперше у Албанії з Рафаїлом

Перед нами відкривається маленька країна на Балканах, або «Нова Хорватія». Саме так відгукуються про Албанію її рідною мовою – Shqipëri….