Щодня відбуваються якісь розіграші, ними нікого не здивуєш. Але коли переможець отримує безкоштовну поїздку на Святу Землю, то думаєш собі, що так може щастити тільки якимось вибраним людям, але не мені. Так само думала і Наталя – переможниця нашого розіграшу• безкоштовного паломництва до Святої Землі. Як усе було – передісторія, саме паломництво і спогади – вона розповість разом зі своїм чоловіком Сергієм.

– Чи бували ви раніше у паломництвах?

Наталя: Ні, це було вперше. Своєрідне знайомство з таким явищем, як паломництво, бо раніше не до кінця знала, що це таке. Вірніше, знала, що люди їздять на Святу Землю і не тільки, але як саме це відбувається, що там діється – не знала. Це було моє перше закордонне паломництво.

– Тобто ви виграли і ще не до кінця знали, що саме?

Наталя: Можна і так сказати. Я після виграшу зразу почала шукати якусь інформацію, читати відгуки людей, які були на Святій Землі. Хоч більшість з них говорили те саме, що я зараз скажу – це неможливо описати словами. Люди казали, що це було «надзвичайно», «гарно», «обов’язково треба поїхати», причому так казали навіть ті, хто далекі від релігії. Але описати конкретніше якимись словами про свої відчуття неможливо. Все на стільки тепле, добре… Словом, їхати туди обов’язково, адже ці пережиття потребують фізичної присутності людини там…

Сергій: Якщо чесно, якби не виграш, то може ми б і щось планували на літо, але точно не паломництво. Тим більше, разом за кордон ми майже не їздили. Але коли дружина почала захоплено розповідати, де ми будемо тих 8 днів прощі – а це всі біблійні місця, які ми знаємо – я зацікавився. Згадка про якесь місто – і одразу згадуєш, що ти по це чув-читав. Обновлення хрещення в ріці Йордані, шлюбних обітниць в Кані Галилейській… Я сказав дружині, що коли друзі почують, де ти була і що робила, не повірять і подумають щось не те… (сміється).

 

– Наталю, розкажіть про свої емоції в момент виграшу безкоштовного паломництва на Святу Землю?

Наталя:  Я була дуже здивована і почала плакати так, що аж заходилась…

Сергій: Я вже думав, щось сталося.

Наталя:  Так, бо я зразу зателефонувала до свого чоловіка, повідомила про свій виграш і сказала: «Їдемо разом!».

– Сергію, а ви знали, що ваша дружина брала участь в такому розіграші?

Сергій: Ні, але тепер їй кажу, що все – ти береш участь у всьому, що тільки можна, але безплатно! (сміється)

– Знаю, що на Святу Землю було багато груп. В чиїй групі були ви?

Наталя: Керівником у нас був Андрій Делісандру, а духівником о. Роман Тереховський. Тобто нам дуже пощастило, це була приємна частина подарунку. Я ще в паломництві сказала отцю, що ми напевно пропишемось до нього на парафію – на стільки він духовно багата людина і вміє цікаво передати свої знання!

– А що найбільше запам’яталося з паломництва?

Наталя: Дуже багато місць і церков. Гора Тавор, ріка Йордан, до сліз було на горі пастушків, де ми колядували. Я ще тиждень після того співала ту колядку і плакала. Ну і, звичайно, відновлення шлюбних обітниць. У нас із чоловіком цього року якраз річниця – 10 років від знайомства! Тож я, побачивши де ми будемо, почала готуватися. Ми взяли з собою гарні вишивані костюми, все було гарно й урочисто.

Сергій: Так само ми готувались до обновлень хрещення. Знайшли тут спеціальні сорочки, хоча всі переважно там купують на місці.

Наталя: Нам порадили дівчата з «Рафаїлу» пошити сорочки тут, бо там вони не дуже якісні. Тож наші сорочки були без малюнків, але гарні і лляні.

Сергій: До речі, нам грамоту дали! Написано, що ми відновили подружні присяги в Кані Галилейській! Поставимо собі в рамочку, щоб ніхто з друзів не сміявся, що ми щось видумуємо (сміється).

Мені сподобалось, що ми не просто ходили з місця на місце, а мали такий духовний супровід і кожне місце доповнювало або продовжувало попереднє, а ввечері нам все резюмували. Програма була продумана і гарна. І навіть погода була абсолютно комфортна.

– Знаю, що у вас двоє діток. Де ви їх залишили на час паломництва?

Наталя: Роздали по бабусях.

Сергій: Одного одній, другу –  другій. Щоб не перевантажувати (сміється).

Наталя: Син трохи засмутився, бо хотів з нами. Але ми його плануємо наступного року дати в англомовний табір від «Рафаїлу». Цьогоріч він ще трохи замалий.

– Перед тим, як брати участь в такому розіграші, у вас не було побоювання, що він несправжній? Часто люди не довіряють цьому, мовляв, переможці придумані або організатори щось підробляють…

Наталя: Ні, мене зразу запросили в офіс, вручили сертифікат, підписали договір. А коли я вперше побачила інформацію про цей розіграш у когось з друзів, то не мала сумнівів, що це правда, тільки подумала: «Оце ж комусь повезе!»

Буквально за півгодини до розіграшу я передивлялась свою сторінку в соцмережі і подумала, що все, напевно, вже хтось виграв, але не я… А потім побачила, що ні, ще півгодини треба почекати. Згодом я закрутилася в домашніх справах і вже пізніше побачила, що друзі мене вітають з перемогою!

– Що б ви побажали нашим читачам, можливо тим, хто трохи засмучений, бо не виграв?

Сергій: Знаєте, я був здивований, що в нашій групі було багато людей, які збирали на цю поїздку роками! І насправді це не так і складно, якщо мати таку ціль. Щомісяця відкладати по кілька доларів і за 10 років назбираєш. Але з’їздити треба хоч раз в житті, однозначно.

Можливо, хтось думає, що ця поїздка дуже сильно його зблизить з Богом чи змінить, просвітить і так далі. Це неправда. Бог є усюди і для всіх. Свята Земля – це просто гори, каміння, дорога, по якій ходив Ісус Христос, це зовсім інше!

Наталя: Ми в своєму житті теж часто щось планували, але по грошах, здавалося, не виходить. Навіть з цією поїздкою. Бо я виграла, але чоловік платив. Та якщо поставити собі щось за ціль, то Бог допоможе назбирати. Те саме розказували нам люди з паломництва. То звідтам, то звідтам і дивним чином назбирувались кошти на цю поїздку. Вірю, що Бог організує. Особливо рекомендую цю поїздку молодим парам. Думаю, що це їх точно зблизить. Як нас! (сміється).

 

  • час до часу ПЦ «Рафаїл» проводить такі розіграші на своїй сторінці у фейсбук. Приєднуйтесь до нас на СТОРІНКУ і ви, щоб мати можливість брати в них участь!
  • А для тих, хто теж хоче здійснити паломництво до Святої Землі – ще є кілька місць у програмі в листопаді. Деталі та реєстрація – за посиланням ТУТ

Розмову вела Марія Чигінь

Читайте також

Лютий 14, 2019 

Постійний Синод УГКЦ запрошує на паломництво до собору Святої Софії в Римі з нагоди 50-ліття його освячення

11 лютого 2019 року у Києві розпочав своє чергове засідання Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви. Перша частина синодальних засідань була присвячена…

Лютий 4, 2019 

Як галичани вперше вирушили в паломництво до Святої Землі

У лютому 1906-ого по всій Західній Україні розійшлося гасло “Їдьмо в Святу землю!”, у відозві йшлося про можливість для 500…

Грудень 20, 2018 

Євхаристійне чудо в Амстердамі, або Амстердам якого ви не знали

            Місто Амстердам (Amsterdam) має багату багатовікову історію. Не дивно, що з глибини століть до…

Грудень 6, 2018 

Я дуже щасливий з того, що зробив для своєї Церкви, – отець Севастіян Дмитрух

Будівельник, реставратор, письменник, мистецтвознавець, збирач творів сакрального мистецтва, лижник-аматор – все це про одну особу – отця Севастіяна Дмитруха, який…

Листопад 28, 2018 

10 НАСТАНОВ ВЛАДИКИ ВЕНЕДИКТА НА РІЗДВЯНИЙ ПІСТ

“Піст – це насамперед духовне приготування”. Так вважає Владика Венедикт – Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США)….

Листопад 22, 2018 

ЧУДО! У руках Блаженнішого Святослава кров святого Януарія розрідла. Відоме «Неаполітанське чудо» повторилося

У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, Архиєпископ Неаполя,…