Корони для ікони Матері Божої із Марійського духовного центру в Зарваниці благословить Папа Римський Франциск у неділю, 15 жовтня, у соборі святого Петра в Римі. Згідно з програмою, Понтифік благословлятиме їх  перед початком Літургії з нагоди канонізації святих і мучеників за віру.

Про це повідомив судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Роман Дутчак кореспондентові РІСУ. Священик буде одним із тих, хто супроводжуватиме ікону до Рима.

«Корони Папа Римський благословить для ікони Зарваницької Матері Божої, відомої як копія Петра Холодного. Цей митець написав ікону у 1922 році, коли реставрував її оригінал, – розповідає о. Роман. – Оригінал ікони коронували 150 років тому коронами, благословенними Папою Пієм ІХ. Коронація копії, яка вже уславилася численними чудами, пов’язана з цим 150-літнім ювілеєм. Адже оригінал Зарваницької ікони Матері Божої постійно перебуває у парохіяльній церкві в Зарваниці. Натомість у повідомленнях про те, що Зарваницька ікона перебуває на тій чи іншій парохії, стосуються саме тієї реліквії, що написана Петром Холодним».

Ікона, яку коронуватимуть у Римі, з 1990 року багато мандрувала Україною, тож вона зносилася. «Ми прагнули, щоб Папа особисто відвідав Марійський духовний центр у Зарваниці і двічі запрошували його. Але наразі благословення корон пройде у Римі, на площі св. Петра, у каплиці собору св. Петра, де розміщена П’єта (Пієта) авторства Мікеланджело Буонаротті, – продовжує священик. – Це відбудеться перед Літургією, яку Папа відслужить з нагоди канонізації трьох святих і чотирьох мучеників. Літургія розпочнеться о 10.00». Відтак ікону з коронами перенесуть до собору Святої Софії – Премудрості Божої УГКЦ у Римі. Там корони і прикладуть до ікони.

У Святій Софії ікона перебуватиме упродовж тижня, а потім ще тиждень перебуватиме на парафіїі св. Сергія і Вакха УГКЦ в Римі. Загалом уже коронована ікона із Зарваниці до 27 грудня 2017 р. мандруватиме українськими храмами й парохіями Італії. Після цього реліквію повернуть до України: розмістять у спеціально облаштованому для неї вівтарі в соборі Зарваницької Матері Божої. До слова, для перевезення ікони в Італію, спеціально виготовили 120-кілограмовийй кивот. Церемонію благословення корон для ікони з України, а також і Літургію у неділю, можна буде переглянути на телебаченні Ватикану.