“Чудотворна ікона показує нам, що Богородиця не є далекою Королевою, але Матір’ю, що обіймає Своїх дітей” – про це роздумує Папа Франциск у своєму посланні учасникам ювілейних святкувань на Ясній Горі в Ченстохові.

У суботу, 26 серпня 2017 р., в день літургійного вшанування Ченстоховської Богородиці, Небесної Покровительки Польщі, в Марійському національному санктуарії за участю єпископату та найвищих представників влади відбулися урочисті святкування, приурочені 300-річчю коронації чудотворного образу – про це повідомляє радіо Ватикан.

«Ще одна благодатна нагода зібрала вас сьогодні так численно: триста років тому Папа надав дозвіл коронувати папськими коронами ікону Богородиці з Ясної Гори, Вашої Королеви. Це велика честь мати Матір’ю Королеву, Яка є також Царицею Ангелів і Святих, Яка царює у славі в небі. Але джерелом ще більшої радості є знати, що маєте Королевою Матір, любити як Матір Ту, Яку ви називаєте Владичицею. Чудотворний образ, у дійсності, показує нам, що Марія не є далекою Королевою, що сидить на троні, але Матір’ю, Яка обіймає Сина, а разом з Ним – усіх нас, Її дітей. Вона – справжня Мати, з шрамом на обличчі, Мати, яка страждає, бо насправді бере до Свого серця проблеми нашого життя. Це близька Мати, Яка ніколи не втрачає нас з поля зору, ніжна Мати, Яка веде нас за руку в щоденній мандрівці», – пише Папа, побажавши учасниками ювілейних святкувань:

“Нехай же це стане слушною нагодою відчути, що ніхто з нас не є сиротою, у цьому світі сирітства ніхто з нас не є сиротою, бо біля кожного перебуває Мати, неперевершена Цариця лагідності. Вона нас знає та супроводжує у Своєму типово материнському стилі: лагідному й, водночас, відважному, ніколи не надокучливому, але завжди витривалому в доброму, терпеливому перед обличчям зла й активному у поширюванні згоди».

ТУТ ви можете ознайомитись із прощами до Ченстохови, які організовує Паломницький центр “Рафаїл”. Найближче паломництво уже 1 вересня.