У неділю, 28 січня, відбудеться історично значуща подія – на запрошення Глави УГКЦ, Блаженнішого Святослава, прокатедральний Собор Святої Софії в Римі відвідає Папа Римський Франциск. У межах візиту відбудеться також зустріч із українською греко-католицькою громадою.

– Востаннє Собор Святої Софії відвідував Святий Папа Іван Павло ІІ у вересні 1984 року – в день похорону Кардинала і Патріарха Йосипа Сліпого. Тоді була досить маленька діаспора: монахи, семінаристи, гості й паломники.

Сьогодні Собор функціонує як місце Богослуження, молитви і осердя діяльності однієї з українських громад Рима. Ця зустріч – особлива увага до українства й нашої Церкви, до того, що відбувається в нашій країні – міграція і війна. Це великий дар бути разом із Папою, разом молитися. Це принесе великі плоди в життя кожного паломника, – зазначив настоятель храму та Голова товариства «Свята Софія» отець Марко Семеген.

Паломництво матиме дві частини. В суботу відбудеться вручення нагороди Блаженного Омеляна Ковча тим, хто спричиняється до миротворчих процесів. У неділю – Божественна Літургія, а опісля, о 16 годині за місцевим часом, передбачений приїзд Папи Франциска – ділиться хорошою новиною Дивенсвіт.

У соборі паломники зустрінуть гостя українською колядою, після чого Глава УГКЦ привітає його у своєму слові. Папа Римський також звернеться до української громади, а відтак зійде до крипти собору. Тут Понтифік помолитися перед могилою владики Степана Чміля, свого вихователя в початковій школі у Буенос-Айресі (Аргентина). На завершення свого візиту Папа вийде до паломників на території собору Святої Софії. “Візит Святішого Отця до собору Святої Софії має важливе історичне значення: кілька десятиліть цей храм був головним катедральним храмом нашої Церкви і став символом її відродження. Зустріч папи з українськими мігрантами є знаком його пастирської турботи та виявом солідарності з українським народом, котрий вже декілька років страждає від війни на Донбасі”, – сказав глава УГКЦ, повідомляє УНІАН.

 

Паломницький центр “Рафаїл” теж відвідає Рим, але вже 29 квітня. Деталі програми ТУТ.