Вшанування чудотворної ікони Ченстоховської Божої Матері поширене не лише серед католиків в Польщі, а й українці з великою любов’ю почитають цю святиню та приносять свої молитви до Чорної Мадонни.

1430222593

8 грудня, в день урочистості Непорочного Зачаття Діви Марії, за Григоріанським календарем, Ясна Гора, що в Ченстохові, отримала привілей повного відпусту, з нагоди 300-річчя коронації чудотворного образу Богородиці.

Під час святкової Меси в каплиці Матері Боржої о. прелат Кшишноф Никель, регент Апостольської пенітенціарії, переказав спеціальний декрет у цій справі, який підкреслює, що дар відпусту можна отримати під час святих обрядів перед коронованою Іконою, а також необхідно помолитись за вірність Польщі Христу, про нові покликання та захист сім’ї.

У своїй проповоді представник Апостольського Престолу сказав: “Приношу вам особливий дар Святішого Отця, яким є повний відпуст для всіх прочан, хто протягом ювілейного року побожно відвідає ясногурський санктуарій, духовну столицю нашого народу”.

“Ми вручаємо Марії Непорочній наше сьогодення й наше майбуття, як це зробив Йоан Павло ІІ, син польської землі, який невтомно нагадував кожній людини, що він відкуплений Христом і тому не боїться відкрити серце для Його віковічної любові”, — цими словами отець заохотив усіх до повного ввірення себе Непорочній Богородиці, так, як це зробили св. Максиміліан Марія Кольбу та св. Йоан Павло ІІ.

Ювілейні урочистості триватимуть до 8 вересня 2017 року. “Я сподіваюся, й ото нам треба молитися разом, що таким чином поляки заново запросять Марію до свого дому, до своєї сім’ї, у своє життя, аби Вона насправді стала нашою Царицею, аби стала мостом, що провадить до Бога”, — підкреслив о. Никель. Він заохочував “коронувати Марію живою короною наших духовних дарів чи конкретних учинків апостольства, наших чистих сердець, відновою життя у дусі Євангелія, може — сповіді по довгих роках, примиренням із кимсь після тривалого конфлікту, полишенням алкоголю, порнографії, — або, може, простим рішенням молитися на Розарії”.

“Це ми — діаманти у Її короні”, — підкреслив представник Ватикану.

Примітка: Якщо Ви бажаєте в Ювілейний рік, пов’язаний з 300-річчям коронації Ченстоховської ікони Божої Матері, відвідати Ясну Гору та отримати повний відпуст, реєструйтесь, перейшовши за цим посиланням, щоб Вас інформувати про всі паломництва до Ченстоховської святині. Всі програми поступово додаватимуться на сайті в розділі “Паломництва“.

Джерело: CREDO