Аби мандрівка принесла радість, потрібно подбати як про духовні, так і про практичні речі.

Люди, які брали участь у паломництвах, часто засвідчують внутрішню духовну переміну, що відбулась з ними. Щоб подорож минула вдало, виправдала очікування та принесла душевну насолоду, до неї варто підготуватись. Як це зробити, Tvoemisto.tv розповів директор паломницького центру «Рафаїл» Василь Мікула.

«Ми спеціалізуємось на духовних мандрівках і хочемо, щоб кожен наш паломник відпочив фізично, психологічно і духовно. Основна специфіка такої подорожі – це внутрішня переміна, про що я можу сказати з власного досвіду і з досвіду наших паломників. Святі місця справді торкаються душі. Про це свідчить і те, що не лише християни здійснюють паломництва, а й вірні інших релігій. А наші духівники, які супроводжують групи, сприяють тому, щоб ця переміна в людині була на краще», – каже Василь Мікула.

Він додає, що паломники, які подорожують з «Рафаїлом», розповідають про те, що ці мандрівки допомагають їм пізнати себе. Сприяє цьому також і спілкування з іншими учасниками, створення спільноти, і те, що в подорожі духовними місцями можна засвідчити речі, про які раніше люди мали лише теоретичні знання.

Підготовка до паломництва

Василь Мікула розповідає, що працівники «Рафаїлу» передусім самі готуються до паломництва, в яке планують згодом повести людей.

«У нас ніколи не було виїздів наосліп, ми не їдемо в місце, де не були, без відповідної підготовки. Наприклад, ми об’їздили Грецію, Румунію, Болгарію, інші країни, щоб обрати найкращі маршрути», – пояснює він.

Читайте також: Той, хто вказує шлях. Як працює і подорожує перший у Львові паломницький центр

Окремо він наголошує на навчанні керівників груп і духівників, які супроводжують паломників. Навчені провідники готують відповідну духовну програму в залежності від місця подорожі, його історії, релігії, традицій.

«Наприклад, наша поїздка в Бенілюкс цікава тим, що в ній можна познайомитися з протестантським світом, дізнатись про сучасне життя цих країн тощо. А завдяки досвідченим керівникам і духівникам людина після паломництва більше цінує свою віру», – розповідає Василь Мікула.

“Рафаїл” в Амстердамі та парку квітів “Кекенхоф”

Він додає, що керівники груп часто супроводжують паломників в одні і ті ж місця багато разів або навіть мають досвід проживання в тих місцях, куди повезуть людей. Це допомагає їм орієнтуватись у місцевій інфраструктурі, додавати нові цікавинки в програму, знайомити людей з духом того місця, його особливостями, що можуть лишитись малопомітними для звичайного туриста.

«Коли “Рафаїл” тільки з’явився, то ми мали один маршрут і їздили ним протягом цілого року. Через 10 років ми вже можемо запропонувати 30 маршрутів, де ми почуваємось впевнено. Це непрості маршрути, і це наш великий здобуток», – говорить директор Центру.

«Рафаїл» в Стамбулі. 

Щодо підготовки паломників, тут є духовні та практичні аспекти. Передусім, радить він, потрібно почати підготовку з молитви.

«Паломництво – це наша розмова з Богом. Тому в підготовці до нього має обов’язково бути молитва – або просто, або з наміренням, подякою, прославленням. Також обов’язково має бути інтенція – намір, мета, розуміння того, чому ми їдемо і куди ми їдемо», – каже Василь Мікула.

Він радить також дізнатись якомога більше інформації про країну, в яку планується паломництво. Це важливо з кількох причин. По-перше, знання традицій і звичок мешканців країни, що ви відвідуєте, дає практичну користь: наприклад, про сієсту на Півдні Європи або вихідні дні у Святій Землі, де живуть представники трьох великих релігій і мають свої особливості пошанування святого дня.

Читайте також: Зі Львова в Ізраїль. Як потрапити у місце зустрічі трьох релігій

«Готуючись до паломництва, варто почитати також, окрім туристичних путівників, релігійну літературу. Серце і розум мають бути однаково підготовленими. Також перед паломництвом потрібно висповідатись і прийняти причастя, адже невідомо, чи вдасться вам це зробити в чужій країні в незвичних умовах. Якщо так – то буде ще краще», – пояснює директор «Рафаїлу».

Щодо практичних аспектів, то у подорожі варто мати запас грошей на випадок непередбачуваної ситуації. Також потрібно добре вивчити програму: чи включені у вартість сніданки, вечері, факультативні екскурсії. Знаючи це, буде легше підрахувати, скільки грошей вам знадобиться в подорожі.

«Також заохочую подбати про якусь маленьку пам’ятку, що через роки нагадуватиме вам про паломництво і те, що ви пережили у ньому», – додає Василь Мікула.

Куди поїхати

Багато людей для першого паломницького туру обирають подорож у Святу Землю. На думку керівника «Рафаїлу», це чудовий вибір.

Сьогодні Центр пропонує такі паломництва:

Окрім того, «Рафаїл» має короткі маршрути на три дні, наприклад, святими місцями Польщі, Словаччини та Угорщини. Для молоді ж тут пропонують долучитись до спільноти Тезе і досвідчити її дух на зустрічах у різних містах Європи.

А вже у травні відбудеться паломництво у Святу Землю, що матиме нестандартну програму і буде цікаве не лише відвідуванням біблійних місць, а й знайомством з історією та археологією Ізраїлю, його сучасними технологіями та досвідом державотворення, аналогів якому немає у світі.

Загалом «Рафаїл» організовує 4-5 паломництв у місяць. Наразі календар подорожей розписаний до вересня. Ознайомитись з ним можна на сайті Паломницького центру «Рафаїл».

Паломницький центр працює у Львові за адресою: вул Винниченка, 22 у будні дні з 10:00 до 18:00.

Джерело: Твоє Місто

Читайте також

Липень 10, 2019 

1 вересня відбудеться всенародне паломництво до собору Святої Софії у Римі з нагоди його 50-річчя

Головний храм УГКЦ за кордоном, прокатедральний собор Святої Софії в Римі, цього року святкує ювілей 50-річчя з дня освячення. Центральною…

Травень 24, 2019 

Варто пам’ятати, коли їдемо в автобусі!

  У салоні автобуса заборонено перевозити дорожні сумки, валізи та інший габаритний багаж; На верхніх поличках у салоні автобуса не…

Квітень 9, 2019 

Зі Львова в Ізраїль. Як потрапити у місце зустрічі трьох релігій

Вже у травні паломницький центр «Рафаїл» відправиться у мандрівку Святою Землею. Але це буде нестандартна програма. Цього разу паломникам пропонують,…

Березень 21, 2019 

Святі сходи без дерев’яної обшивки вперше за 300 років можна буде побачити цього квітня

Уперше за 300 років можна буде побачити Святі сходи без дерев’яної обшивки. Цю унікальну реліквію привезла до Рима свята Єлена….

Березень 11, 2019 

Послання Папи Франциска на Великий Піст 2019

У вівторок, 26 лютого 2019 р., у Ватикані представлено Послання Святішого Отця на Великий Піст «Бо створіння очікує нетерпляче виявлення…