Ще коли я вперше писала про Ля Салет, то і не думала, що    колись сюди потраплю.

  Тим паче волонтером, як це зробили багато моїх попередників…  “Де, до Бога близько”  Але життя іноді так закручує свої дороги, як ці гірські альпійські серпантини, по котрих я часто спускаюся, то піднімаюся з висоти 1800 метрів, де розташований санктуарій Матері Божої з Ля Салету.  

І ось я на своє здивування набираю цю статтю на невеличкій терасі з прекрасним виглядом на синьо-зелені-скелясті Альпи, сьорбаю французький чай і сумую, що довкола мене лише паломники з Іспанії, Китаю і Польщі. Чекаю на вас:)

Тож, поки ви ладнаєте свої справи для участі в серпневому паломництві ”Місцями об’явлень Богородиці”, я продовжу свою розповідь далі…

Отож, якщо ви читали попередні розповіді, святиня в Ля Салеті виникла після затвердженого церквою об’ялення Богородиці двом дітям з Кору – невеличкого селища, що розташоване 14 кілометрами нижче.

Як сказав один брат-салетин (на основі об’явлень Марії з Ля Салету виникло місійне згромадження отців-салетинів), це місце не має стільки фіксованих надприродних див, як, скажімо, Люрд чи Фатіма , але тут як ніде відбуваються духовні навернення і примирення: з Богом, собою та іншими людьми. Перебуваючи тут вже місяць, я це з упевненістю можу підтвердити.

 

Приїхавши сюди, в так званій книзі “скарг і пропозицій” я написала до Діви Марії молитву зі словами: “Прошу”, а через кілька тижнів ще одну зі словами: “Дякую”. І хоч зовні нічого не змінилося, всередині змінилося все.

Ще цікаву річ підмітив брат, з яким я розмовляла про Ля Салет: “Якщо в інших місцях Марія об’являється як молода наречена, то тут вона виникла в образі дорослої жінки років 40-ка чи навіть більше. Одягнена була в одяг місцевої прислуги, а водночас із королівським оздобленням і розмовляла з дітьми на їхньому місцевому діалекті”.

І я теж з упевненістю можу сказати: тут – як у мами. Знаєте це відчуття – коли ви дорослі, по вінця завантажені справами, ведете ділові розмови, тримаєте спинку рівно і раптом вибираєтесь до мами в село, яка, як у старі добрі часи, нагодує, приголубить і своєю простою присутністю так розвантажить забиту важкими думками голову, що хочеться жити…

 

В Ля Салеті як у мами вдома. І після місяця свого тут служіння, розумію, що скоро час мій виростати і відлітати, час приземлятися (в прямому і переносному значеннях) і брати на себе відповідальність за обід і вечерю, за одяг і хату… Пам’ятаючи час до часу вертатися до мами, яка чекає…

Чи варто писати про красу гір, біле море з хмар і молочний туман, що на очах стелиться на горизонті? Не знаю, чи знайдеться людина, яка не вигукне “Вау!” від захоплення.

Розмовляючи тут з різними паломниками, завжди була здивована, що немає тут людей, що прибули сюди “заради туризму”. Молоді хлопці, багатодітні сім’ї, одинокі пенсіонери – люди всіх можливих національностей, станів і статусів приїжджають сюди в пошуках духовного миру.

А одного разу, коли я автостопом подорожувала по навколишніх містах, зупинилась мені сім’я мусульман. Після нашого знайомства, старша жінка, завершена в хіджаб попросила мене помолитися за неї та її сім’ю до Маріам із Ля Салету. Що я і зробила. Марія тут приймає всіх. І вас також. Приїжджайте!

   Автор тексту та фото: Марія Чигінь

Читайте також

Березень 21, 2019 

Святі сходи без дерев’яної обшивки вперше за 300 років можна буде побачити цього квітня

Уперше за 300 років можна буде побачити Святі сходи без дерев’яної обшивки. Цю унікальну реліквію привезла до Рима свята Єлена….

Березень 11, 2019 

Послання Папи Франциска на Великий Піст 2019

У вівторок, 26 лютого 2019 р., у Ватикані представлено Послання Святішого Отця на Великий Піст «Бо створіння очікує нетерпляче виявлення…

Лютий 27, 2019 

Папа Бенедикт XVI: «Я щоденно молюся за Україну»

Учора, 26 лютого 2019 року, у Ватикані папа-емерит Бенедикт XVI прийняв у своєму помешканні монастиря Mater Ecclesiae Блаженнішого Святослава Шевчука….

Лютий 20, 2019 

Устами Жасінти говорить істина

Читаючи біографії дітей, яким 100 років тому об’явилася Діва Марія в Фатімі, мимоволі дивуєшся їх простоті, мудрості, жертовності та доброті….

Лютий 14, 2019 

Постійний Синод УГКЦ запрошує на паломництво до собору Святої Софії в Римі з нагоди 50-ліття його освячення

11 лютого 2019 року у Києві розпочав своє чергове засідання Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви. Перша частина синодальних засідань була присвячена…

Лютий 4, 2019 

Як галичани вперше вирушили в паломництво до Святої Землі

У лютому 1906-ого по всій Західній Україні розійшлося гасло “Їдьмо в Святу землю!”, у відозві йшлося про можливість для 500…