«А нам ще довго їхати..?»– саме це питання чує, мабуть, кожен аніматор, який їде з дітьми у якусь подорож. Без нього не обійшлося і на нашому виїзді. А оскільки дорога до Орявчика займає щонайменше дві години, то це питання в дорозі ми чули неодноразово. Дощ на дворі та весела, повна очікувань і сподівань атмосфера у автобусі – саме так розпочався перший дитячий християнський табір від Рафаїл EDUCATION.

Приїзд до мальовничого карпатського села Орявчик, заселення у резиденцію «Горицвіт», знайомство аніматорів і дітей, перші спільні ігри та заняття з англійської, чекали на учасників у цей  перший із десяти спільно проведених у таборі днів. А учасниками табору стали 35 дітей віком 7-13 років із різних міст України (Львова, Києва, Івано-Франківська, Новояворівська, Щирця, Дублян). Тема табору звучала: «Як отримати LIKE від Бога?» і відповідь саме на це питання діти, разом з допомогою аніматорів та чудового духівника о. Тараса Фітьо, шукали протягом 10-ти днів перебування у таборі.

Кожного дня ми «подорожували» до іншої країни, де нашим провідником був хтось із святих цього народу. Так, за 10 днів, ми відвідали Італію, Мексику, США, Мальту, Іспанію, Францію, Грецію та інші країни, а також познайомились із святим лікарем Джузеппе Москаті, проповідником Франциском Ксав’єром, мексиканськими підлітками-мучениками Крістобалем, Антоніо і Хуаном, святою грецькою принцесою Філоменою, Вчителем Церкви Терезою Авільською та іншими.

          «Мені дуже сподобався табір. Дуже добрі і позитивні аніматори, кожного дня ми дізнавалися про нові країни, про святих тої, чи іншої країни. Досліди, гуртки, ігри… Всі ці дні були по-своєму яскраві і цікаві. Усі стали маленькою сім’єю. Тому я б із задоволенням хотіла поїхати ще раз».

Неля, 11 років

          А, оскільки, подорожі вимагають знання іноземної мови, то, не зважаючи на те, що надворі літо, ми не нехтували навчанням і кожного дня мали заняття з англійської, до підготовки яких наші аніматори приклали чимало зусиль.

Спільні ранкові та вечірні молитви, перекуски, майстер-класи та, звичайно, ігри і вечірні програми зробили табір насиченим та цікавим. Але, насправді, особливу атмосферу створив не якийсь із пунктів програми, а люди, що були там. Кожна дитина була чимсь особлива та надзвичайна. Приємно згадувати ці вечірні аніматорські обговорення в кінці кожного дня, коли діти вже сплять (або, принаймі, вдають, що сплять;-)),  а ми,  аніматори, маємо можливість не лише підготувати програму на наступний день, а й розповісти один-одному радісні історії про маленькі досягнення, цікаві питання та переживання наших вихованців.

          Табір “Як отримати LIKE від Бога?” – не такий, як усі інші. Тут неймовірна атмосфера, сімейна така, я б сказала. Круті великі ігри, різноманітні гуртки, катехизація, англійська, – не лише  “займали дітям час, бо треба щось робити”, але дозволяли проводити його максимально ефективно, весело та драйвово)) Це такий табір, після якого щось залишається на душі і в голові ще довго)

Надія, аніматор

Проте, нічого з цього не було б, якби не команда чудових людей, які погодилися спільно створити цей табір. Аніматорський склад був особливий тим, що це були особи, які не лише є добрими професіоналами у своїй справі, але й, як казав святий Іван Боско, «Добрими християнами та чесними громадянами». Саме ваш приклад та харизма, дорогі аніматори, зробили цей табір незабутнім для дітей, багато із яких були на таборі вперше у своєму житті. Тому особливу подяку висловлюю Наді та Лізі Берець, Христі Пукальській, Оксані Карпляк, Олі Древняк, Олегу Гергілю, Івану Будзу та духівнику отцю Тарасу Фітьо.

 

До зустрічі у наступному році (а, може, і скоріше)!

Керівник табору, Юля Древняк

Читайте також

Жовтень 2, 2018 

Паломництво в подарунок або коли мрії здійснюються

Щодня відбуваються якісь розіграші, ними нікого не здивуєш. Але коли переможець отримує безкоштовну поїздку на Святу Землю, то думаєш собі,…

Вересень 19, 2018 

У Львові відбудеться Міжрелігійна Зустріч про Єрусалим, Рим та Мекку як про Головні Місця Паломництв Авраамічних Релігій

У п’ятницю, 21 вересня 2018 року, у Львові, під час презентації Путівника Тараса Дзюбанського «Рим і Ватикан», говоритимуть про розуміння паломництва…

Вересень 13, 2018 

УВАГА, розіграш – “Комфортна подорож”

Подорожі – це завжди добре, а подорож із комфортом – ще краще! 😊🌍🚍 Тому ми вирішили розіграти суперзручні дорожні подушки…

Вересень 7, 2018 

Те незайве, що ми можемо зробити разом із Марією

Серпневу прощу «Фатіма, Лурд і Ля Салетт — місцями об’явлень Богородиці» організував паломницький Центр «Рафаїл», заснований з благословення Любомира Гузара….

Серпень 23, 2018 

Що взяти з собою до Святої Землі

Готуєтесь до паломництва до Святої Землі? Перш за все, вітаємо! Бо це паломництво, на яке варто чекати і ціле життя!…

Серпень 22, 2018 

ПОЯСНЕННЯ СВЯТОЇ ЛІТУРГІЇ: ПРОСТО І ДОСТУПНО

Служба Божа – це найголовніша молитва в житті кожного християнина, адже її заповідав нам молитися сам Ісус Христос. Ключовим моментом…