«А нам ще довго їхати..?»– саме це питання чує, мабуть, кожен аніматор, який їде з дітьми у якусь подорож. Без нього не обійшлося і на нашому виїзді. А оскільки дорога до Орявчика займає щонайменше дві години, то це питання в дорозі ми чули неодноразово. Дощ на дворі та весела, повна очікувань і сподівань атмосфера у автобусі – саме так розпочався перший дитячий християнський табір від Рафаїл EDUCATION.

Приїзд до мальовничого карпатського села Орявчик, заселення у резиденцію «Горицвіт», знайомство аніматорів і дітей, перші спільні ігри та заняття з англійської, чекали на учасників у цей  перший із десяти спільно проведених у таборі днів. А учасниками табору стали 35 дітей віком 7-13 років із різних міст України (Львова, Києва, Івано-Франківська, Новояворівська, Щирця, Дублян). Тема табору звучала: «Як отримати LIKE від Бога?» і відповідь саме на це питання діти, разом з допомогою аніматорів та чудового духівника о. Тараса Фітьо, шукали протягом 10-ти днів перебування у таборі.

Кожного дня ми «подорожували» до іншої країни, де нашим провідником був хтось із святих цього народу. Так, за 10 днів, ми відвідали Італію, Мексику, США, Мальту, Іспанію, Францію, Грецію та інші країни, а також познайомились із святим лікарем Джузеппе Москаті, проповідником Франциском Ксав’єром, мексиканськими підлітками-мучениками Крістобалем, Антоніо і Хуаном, святою грецькою принцесою Філоменою, Вчителем Церкви Терезою Авільською та іншими.

          «Мені дуже сподобався табір. Дуже добрі і позитивні аніматори, кожного дня ми дізнавалися про нові країни, про святих тої, чи іншої країни. Досліди, гуртки, ігри… Всі ці дні були по-своєму яскраві і цікаві. Усі стали маленькою сім’єю. Тому я б із задоволенням хотіла поїхати ще раз».

Неля, 11 років

          А, оскільки, подорожі вимагають знання іноземної мови, то, не зважаючи на те, що надворі літо, ми не нехтували навчанням і кожного дня мали заняття з англійської, до підготовки яких наші аніматори приклали чимало зусиль.

Спільні ранкові та вечірні молитви, перекуски, майстер-класи та, звичайно, ігри і вечірні програми зробили табір насиченим та цікавим. Але, насправді, особливу атмосферу створив не якийсь із пунктів програми, а люди, що були там. Кожна дитина була чимсь особлива та надзвичайна. Приємно згадувати ці вечірні аніматорські обговорення в кінці кожного дня, коли діти вже сплять (або, принаймі, вдають, що сплять;-)),  а ми,  аніматори, маємо можливість не лише підготувати програму на наступний день, а й розповісти один-одному радісні історії про маленькі досягнення, цікаві питання та переживання наших вихованців.

          Табір “Як отримати LIKE від Бога?” – не такий, як усі інші. Тут неймовірна атмосфера, сімейна така, я б сказала. Круті великі ігри, різноманітні гуртки, катехизація, англійська, – не лише  “займали дітям час, бо треба щось робити”, але дозволяли проводити його максимально ефективно, весело та драйвово)) Це такий табір, після якого щось залишається на душі і в голові ще довго)

Надія, аніматор

Проте, нічого з цього не було б, якби не команда чудових людей, які погодилися спільно створити цей табір. Аніматорський склад був особливий тим, що це були особи, які не лише є добрими професіоналами у своїй справі, але й, як казав святий Іван Боско, «Добрими християнами та чесними громадянами». Саме ваш приклад та харизма, дорогі аніматори, зробили цей табір незабутнім для дітей, багато із яких були на таборі вперше у своєму житті. Тому особливу подяку висловлюю Наді та Лізі Берець, Христі Пукальській, Оксані Карпляк, Олі Древняк, Олегу Гергілю, Івану Будзу та духівнику отцю Тарасу Фітьо.

 

До зустрічі у наступному році (а, може, і скоріше)!

Керівник табору, Юля Древняк

Читайте також

Лютий 14, 2019 

Постійний Синод УГКЦ запрошує на паломництво до собору Святої Софії в Римі з нагоди 50-ліття його освячення

11 лютого 2019 року у Києві розпочав своє чергове засідання Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви. Перша частина синодальних засідань була присвячена…

Лютий 4, 2019 

Як галичани вперше вирушили в паломництво до Святої Землі

У лютому 1906-ого по всій Західній Україні розійшлося гасло “Їдьмо в Святу землю!”, у відозві йшлося про можливість для 500…

Грудень 20, 2018 

Євхаристійне чудо в Амстердамі, або Амстердам якого ви не знали

            Місто Амстердам (Amsterdam) має багату багатовікову історію. Не дивно, що з глибини століть до…

Грудень 6, 2018 

Я дуже щасливий з того, що зробив для своєї Церкви, – отець Севастіян Дмитрух

Будівельник, реставратор, письменник, мистецтвознавець, збирач творів сакрального мистецтва, лижник-аматор – все це про одну особу – отця Севастіяна Дмитруха, який…

Листопад 28, 2018 

10 НАСТАНОВ ВЛАДИКИ ВЕНЕДИКТА НА РІЗДВЯНИЙ ПІСТ

“Піст – це насамперед духовне приготування”. Так вважає Владика Венедикт – Єпископ єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго (США)….

Листопад 22, 2018 

ЧУДО! У руках Блаженнішого Святослава кров святого Януарія розрідла. Відоме «Неаполітанське чудо» повторилося

У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, Архиєпископ Неаполя,…