До санктуарію св. Івана Павла ІІ у Кракові-Лагєвніках потрапить виняткова реліквія Святішого Отця – папська сутана. Саме в цю сутану 13 травня 1981 року був одягнений Папа під час замаху на його життя на площі святого Петра. До цього часу сутана зберігалась у кардинала Станіслава Дзівіша.

«Закривавлену сутану в санктуарій, який буде частиною папського Центру „Nie lękajcie się!” (Не бійтеся!), вирішив передати багаторічний секретар Святішого Отця кардинал Станіслав Дзівіш», ‒ пише Католицький медіа-центр з посиланням на КАІ.

Сутану офіційно презентують під час прес-конференції на території санктуарію у середу, 13 травня, у 34-ту річницю замаху. Відтоді цінна реліквія буде публічно виставлена в одній з каплиць верхнього храму. Сутана буде експонуватись на манекені, у скляній конструкції.

«Це реліквія першого ступеню, на ній є сліди крові Папи. Не вважаємо її експонатом. Конструкція спеціально буде знаходитись у каплиці, в якій є ікона Івана Павла ІІ, аби люди могли молитись за його заступництвом біля сутани,  маючи перед очима його образ», – розповів Пьотр Шьонко, речник краківського Центру.

Краківський митрополит передав цю реліквію з власної ініціативи. Це буде чергова реліквія св. Івана Павла ІІ у цьому санктуарії. Раніше, після беатифікації, Центр отримав від Дзівіша ампулку з кров’ю, зібраною під час обстеження лікарями в клініці Джемеллі. В нижньому храмі Санктуарію також знаходиться плита з ватиканського гробу святого Папи-поляка.

Санктуарій Св. Івана Павла ІІ у Кракові-Лагєвніках