Паломництво до Зарваниці
Проща до Зарваниці – це нагода віднайти час та пройти власний шлях покаяння та віднови з Господом. Тут прочани об’єднуються в єдину молитовну спільноту, дарують відчуття підтримки та нагоду і самому безкорисливо послужити ближньому.

Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк видав декрет про проголошення в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії відпустовим храмом Малу базиліку Зарваницької Матері Божої в Марійському духовному центрі «Зарваниця».
Усі паломники, які в цьому храмі дотримаються всіх умов щодо відпусту, отримають повний Ювілейний відпуст.:
- приступлять до Святого Таїнства Покаяння
- візьмуть участь у Святій Літургії
- приймуть Пресвяту Євхаристію
- помоляться в наміренні Святішого Отця
День 1:
Ранковий збір групи по вул. Володимира Винниченка, 32 (біля Римо-Католицької курії) та виїзд зі Льовова.
Приїзд у Тернопіль. Відвідини архикатедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.
Прогулянка містом. Екскурсійний круїз на теплоходах озером міста (дитячий квиток – 75 грн, дорослий – 150 грн).
Переїзд та прибуття до Зарваниці.
Поселення в паломницький готель. Вечеря. Ночівля.
День 2:
Божественна Літургія. Сніданок.
Марійський духовний центр Зарваниця так ніби приховався у низовині, а навколо нього, як неприступна стіна, – лісисті зелені пагорби. Собор, дзвіниця, монумент Богородиці, каплички й кювети і навколо – квіти. Навіть уявити важко, що ще на початку 90-х тут був суцільний луг… Село Зарваниця згадується у літописах від 1442 року.
Розповідь про Марійський центр та Божественна Літургія.
Чому саме тут з’явилася свята обитель? За прадавніми переказами, один з монахів, котрий тікав зі спустошеного 1240 року татаро-монголами Києва, діставшись до цих місць, вирішив перепочити. Вночі у сні йому з’явилася сама Богородиця, а вранці неподалік джерела, яке тут б’є, він побачив ікону з Її зображенням. Монах у печері над річкою Стрипою зробив невеличку келію, де й помістив цей чудотворний образ. Саме місце назвав Зарваниця (тут його “зарвав” дивний сон)…
Хресна дорога. Молитва в “Українському Єрусалимі”.
Факультативний обід
Похід до купелі.
Вільний час.
Переїзд до парафіяльного храму с. Зарваниця. Молитва перед чудотворною іконою.
Свого часу слава Зарваниці дійшла до хворого Теребовлянського князя Василька, який послав слуг по чудотворну ікону. Проте ті повернулися з порожніми руками й переказали слова монахів: “Якщо князь хоче одужати, хай сам прийде до Пречистої Діви”. Його привезли сюди, і він зцілився. Пізніше збудував тут церкву. Місце, де вона стояла, називають “білим каменем”.
А через триста років тут з’явилася інша чудотворна ікона – Розіп’ятого Спасителя, яку перенесли у збудовану дерев’яну церкву. Церква 1754 року згоріла, та образ Спасителя залишився неушкодженим! Він був коронований 1742 року, а 1867 року – образ Матері Божої із наданням їй відпустового значення. Відтоді тисячі прочан ідуть до Зарваниці з надією на ласку Божої Матері.
Виїзд із Зарваниці. Повернення до Львова.
У вартість поїздки входить: переїзд автобусом, супровід духівника та керівника групи, проживання в паломницькому готелі у Зарваниці, вечеря, сніданок.
У вартість поїздки не входить: особисті витрати, квитки на кораблик у Тернополі – дитячий 75 грн/дорослий 150 грн, факультативний обід у Зарваниці – 150 грн.
Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.