location_on м. Львів, вул. Винниченка 22      phone+380(067) 323-49-01  +380(093) 877-98-93  +380(050) 211-97-02

Проща до Глинян та Унева

Відповідно до Декрету проголошення відпустових храмів Львівської архиєпархії з нагоди Ювілейного 2025 Року, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор проголосив храм Успення Пресвятої Богородиці у м. Глиняни (вул. Шевченка, 8) відпустовим храмом.

Фото: пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Закликаємо всіх вірних Львівської Архиєпархії взяти участь у відзначенні Ювілейного 2025 Року Божого відповідно до Плану заходів та ініціатив, оприлюднених Ювілейним Комітетом нашої Церкви, проживаючи його як час відновлення в живій вірі, зростання в жертовній любові і зміцненні непорушної надії на щедрі Божі благодаті для нашого боголюбивого українського народу, процвітання Української Греко-Католицької Церкви та розвиток Львівської Архиєпархії.

Усі паломники, які в цьому храмі дотримаються всіх умов щодо відпусту, отримають повний Ювілейний відпуст:

  • приступлять до Святого Таїнства Покаяння
  • візьмуть участь у Святій Літургії
  • приймуть Пресвяту Євхаристію
  • помоляться в намірені Святішого Отця

Програма прощі:

07:30 – ранковий збір по вулиці В. Винниченка 32 у місті Львові ( біля Римо-Католицької курії).

07:45 – виїзд зі Львова. Приїзд до Глинян.

09:00 – Божественна Літургія. розповідь про відпустове місце. Молитва перед чудотворною іконою Спаса.

Церковні пам’ятки в інтер’єрі храму потребували відновлення, особливо запрестольний образ «Розп’яття» XVIII ст., який настільки потемнів, що не можливо було прочитати зображення.
Зберегти сакральний ансамбль допомогло диво. На свят вечір 1936 р. «Розп’яття» почало вигравати сяйвом, а через три тижні ікона була відновленою. Папа Пій ХІ 1938 р. коронував ікону, а згодом митрополит Андрей Шептицький надав церкві право відпустів. Оновлення «Розп’яття» врятувало від знищення церкву та її скарби, зокрема, іконостас першої половини XVIII ст. 

Глинянська ікона Розп’яття Спаса уславилася численними зціленнями та наверненнями. Із свідчень отця Андрія Лукачика: “Свідчень є багато, вони пов’язані з питанням внутрішнього налаштування людини, а також з її відкритістю на Бога і Божий промисел. Цікаво, що люди свідчили про зцілення від дуже складних хворіб, навіть невиліковних. Про зцілення від безпліддя – вже є десятки таких випадків. Попри все важливо, щоб людина усвідомила, що проблема, яку вона має, є в неї не просто так, а в ній є якийсь промисел. Приїжджаючи у паломницьке місце, найперше людина повинна старатися відкрити серце і почути Бога. І прийняти те, що Бог дасть, а не питати, скільки разів має обійти ікону, щоб зцілитися. Математика тут не діє“. ( взято із сайту Львівської Архиєпархії УГКЦ).

11:00 – відвідання музею ткацтва та килимарства. Предметом музейної діяльності  є збереження, вивчення та популяризація ткацтва як визначної пам’ятки українського мистецтва.  24 січня 2023 року глинянський текстиль було внесено до реєстру нематеріальної культурної спадщини України.

12:00 –  переїзд до Унева. Розповідь про монастир. Факультативний обід.

Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського Уставу – чоловічий ставропігійний монастир, що підлягає Главі УГКЦ, керується Кодексом Канонів Східних Церков та монашим “Типіконом”, укладеним Митрополитом Андреєм (1865-1944) та блаженним архимандритом Климентієм (1869-1951) Шептицькими на основі уставів Студійської традиції та інших древніх іночеських уставів. У правовідносинах з державою монастир керується Статутом релігійної організації відповідно затвердженим державними органами.

Унівська Лавра налічує близько 70 монахів, які проживають у Лаврі та в семи її дочірніх монастирях, служачи Богові і Церкві своїм аскетичним життям молитви й посту, плекаючи богослужбову та духовну традицію християнського Сходу. Студійські монастирі теж займаються душпастирською діяльністю, приймають прочан.

Молитва біля чудотворної ікони.

13:30 – похід на Чернечу гору.

16:00 – Хресна дорога.

18:00 – виїзд до Львова.

19:00 – прибуття.

У вартість входить: переїзд комфортабельним автобусом, супровід духівника та керівника групи.

У вартість не входить: квиток в музей ткацтва – 30 грн; факультативний обід – 170 грн; приватні витрати.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.