Проща до Гошева
Відповідно до Декрету проголошення відпустових храмів Івано-Франківської архиєпархії з нагоди Ювілейного 2025 року Божого, архиєпископ та митрополит Володимир проголосив храм монастиря Преображення Господнього у селі Гошів – відпустовим храмом. В ньому можна отримати повний Ювілейний відпуст з 29 грудня 2024 року до 28 грудня 2025 року.
Усі паломники, які в цьому храмі дотримаються всіх умов щодо відпусту, отримають повний Ювілейний відпуст:
- приступлять до Святого Таїнства Покаяння
- візьмуть участь у Святій Літургії
- приймуть Пресвяту Євхаристію
- помоляться в намірені Святішого Отця
Програма прощі:
07:45 – ранковий збір з Приміського вокзалу у місті Львові.
08:00 – виїзд зі Львова.
10:30 – приїзд до Гошівського монастиря на Ясній горі. Розповідь про монастир.
Божественна Літургія в монастирському храмі. Молитви на різні потреби перед Чудотворною іконою Гошівської Матері Божої.
Вільний час.
13:00-14:00 – факультативний обід.
ІСТОРІЯ СВЯТОПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ГОШІВСЬКОГО МОНАСТИРЯ:
Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1509 р., коли чернечу обитель було внесено до реєстру Київської митрополії. Початкове розташування монастиря було в урочищі Чорний Ділок. Наприкінці 70-х – на початку 80-х рр. XVII ст. монастир із Чорного Ділка перенесено на Ясну Гору. 5 серпня 1737 р. в монастирському храмі засіяла чудотворна ікона. Тільки до кінця ХVІІІ ст. у літописі монастиря вже було зафіксовано 117 чудес через заступництво Божої Матері в Гошеві. Після приходу ігумена о. Юліана Мокрицького в 1833 р. стаються великі зміни: за проектом архітектора Мозера розпочинається будівництво монастиря на 16 келій, мурованої церкви у вигляді рівностороннього хреста з ротондою в середині та двоповерхової восьмигранної дзвіниці. Будівництво монастиря закінчилося 1837 р., а в 1842 р. – церкви, яку було посвячено 19 серпня того ж року.
Від 19 серпня 1937 р. до 28 серпня 1938 р. на Ясній Горі проходили ювілейні святкування з нагоди 200-річчя перенесення чудотворної ікони Матері Божої до монастирської церкви. Їхньому проведенню передувала копітка робота, пов’язана з капітальним ремонтом і добудовою монастиря та церкви, було здійснено реставрацію чудотворної ікони. Найтяжчі часи випробувань для Гошівського монастиря настали після приходу радянської армії на територію Західної України, у часи Другої світової війни та в період тоталітарного режиму. Монастир на Ясній Горі 27 березня 1950 р. було закрито, а монахів заарештовано. Приміщення монастиря було передано для організації дитячого будинку, який діяв до 1978 р., а впродовж 1978 – 1988 рр. в монастирських приміщенняхвлаштовано базу відпочинку Івано-Франківського підприємства «Позитрон».
У лютому 1990 р. обитель повернули законним власникам – Чинові Святого Василія Великого, що стало початком відродження чернечого життя на Ясні Горі. Поступово монастир почав підійматися з руїни. За цей час багато людей знайшли у стіп Божої Матері, що в Гошеві, духовне й фізичне зцілення. Підтвердженням цього є численні свідчення, а як видимий знак – золоті корони та шати для Божої Матері в Гошеві, які поблагословив Святіший Вселенський Архиєрей Бенедикт XVI.
Урочисті святкування з нагоди встановлення золотих шат і корон відбулися в Празник Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня 2009 р. Б. 2009 р. справді став роком великої Божої благодаті для Гошівської святині. Окрім коронації ікони, 7 квітня, у празник Благовіщення Пресвятої Богорордиці, відбулося посвячення каплиці на відпустовій площі, а 4 червня Гошівський Марійський Центр приєднано до зв’язку духовного споріднення із Папською Базилікою Святої Марії Великої, що стало підставою для того, що Апостольська Пенітенціарія своїми Протоколами № 354/09/І та № 355/09/І від4 червня 2009 р. Б. надала повний відпуст, який можуть отримати вірні у святині на Ясній Горі в Гошеві з числа тих, якими втішається Папська Базиліка Святої Марії Великої. 27 вересня 2010 р. Б. чин освячення наново відреставрованої хресної дороги і каплиці гробу Господнього здійснив єпископ Іриней Білик, ЧСВВ. У празник Преображення ГНІХ 2011 р. Б. чин освячення нового іконостасу в монастирському храмі провів єпископ Софрон Мудрий, ЧСВВ.
15:30 – переїзд в Гошівський жіночий монастир Пресвятої Родини. Розповідь про монастирське життя. Молебень до Пресвятої Богородиці за родини та сім’ї. Вільний час.
Історія монастиря Різдва Богородиці в селі Гошів:
Жіночий монастир Різдва Пресвятої Богородиці був заснований в 1911 році. Першою главою обителі стала Тереза-Текля Юзефов. Жіночий монастир сестер Пресвятої Родини активно займався благодійністю, черниці вели виховну та просвітницьку роботу в рядах парафіян. У 50-ті роки минулого сторіччя влади скасували монастир, а сестер, які проживають в ньому, відправили на заслання. Будівля храму стали використовувати як лікарні для душевнохворих.
Через майже 40 років громада піднеслася духом. Неподалік від колишнього монастиря з`явилася нова обитель. У першому ярусі розмістилися трапезна, бібліотека, службові приміщення та келії. Другий поверх також відведений під кімнати для сестер. Основний спорудою стала будівля заввишки в два поверхи. Головний вхід прикрашає каплиця з шатровим восьмигранником. Жіночий монастир сестер Пресвятої Родини в Гошеві має невеликий прогулянковий двір, огорожею якому служить галерея. На території монастиря знаходиться дитячий майданчик.
Сестри, які живуть у стінах монастиря, продовжують роботу своїх попередниць, вони виховують підростаюче покоління, займаються благодійністю, їздять у різні країни у складі місіонерських груп.
17:30 – виїзд до Львова. Приїзд близько 19:00.
У вартість входить: переїзд комфортабельним автобусом, супровід духівника та керівника групи.
У вартість не входить: факультативний обід – 170 грн. Приватні витрати.
Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.